Anasayfa » Forum

Bildirimler

Wireless modem hk  

RSS
 Anonim

Merhabalar.

sbs 2003 server kullanıyorum ve fritz box denilen bir adsl modemim var normalde daha önceden kablosuz bağlantı ile gelen kullanıcılar 192.168.0.... şeklinde ip alıyorlardı serverdan modem arızalandı aynı modem den bir tane daha aldım ancak bu sefer modem serverdan gidip ip alıp kablosuz internetten gelen kullanıcıya ip vermiyor.ben modemin dhcp kullanmak istemiyorum serverden aldıgı ip kullanmasını istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim.

Alıntı
Gönderildi : 23/05/2011 12:24
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Modemin DHCP kapatıp. DHCP ayarlarına Server olarak ayarlayıp server'ı sunucu adresini belirtirsen istediğin olacaktır. Modemin config ayarlarını bilmiyorum ama özetle bu şekilde yapılacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2011 12:57
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Anladığım kadarı ile serverdan ip dağıtmak istiyorsunuz bu durumda modemin dhcp özelliğini kapatmanız sorununuzu çözecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2011 12:58
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Modem sunucudan ip alıp kullanıcılara dağıtmaz, kullanıcı kablosuz üzerinden networke bağlanarak dhcp sunucuyu bulur ve ip adresini alır. Yapmanız gereken modem üzerinden dhcp sunucuyu kapalı konumuna getirmenizdir, sonrasında 2003 sunucu üzerinden ip almaya başlar kullanıcılarınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2011 13:00
Yiğit Ömer ÖÇAL
(@yigitomerocal)
Üye

Merhaba

Airties Modemlerde Şöyle bir özellik vardı DHCP aktarıcısı diye sizin modeminizde varmı bilmiyorum ama eğer böyle bir özellik yoksa modeminizdeki DHCP'yi kapatmanız gerekmektedir..

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 05:24
mozturk007
(@mozturk007)
Üye

Modemin ip si ile sunucu ip aynı ise modem den DHCP Client yapabilir veya DHCP kapatıp modemin ip adresini değiştirebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/09/2011 14:41
Paylaş: