Anasayfa » Forum

sbs2003 rras ve rdp...

Bildirimler

sbs2003 rras ve rdp de yavaşlık....  

RSS
Cenk-Çelik
(@Cenk-Celik)
Üye

sbs 2003 r2 serverımızda ısa üzerinde internet kontrolü (2 adet ethernetimiz mevcut) sql 2005 ile mikro kullanıyorduk exchange devre dışıydı..Uzaktan rdp ile mikro kullanan bir kullanıcımız daha vardı ve problemsiz ve süratli rdp yababiliyorduk.. sbs 2003 r2 kurulu olan serverımız işletim sisteminden dolayı açılmaz oldu ve yeniden kurulum yaptık..Yeni kurulumda r2 kurmadık sp2 ve tüm güncelleştirmeleri yaptık... rras üzerinden rdp yi yönlendirdik fakat uzaktan bağlantı yapıldığında bazen masaüstü gelmiyor bazende gelse bile çok ağır çalışmakta herşey bazende donmakta...makina üzerinde eset era sbs mevcut firewall yok içinde....Bu ağırlığı çözemedik bir türlü başına böyle bişey gelmiş arkadaşların yorum ve çözümlerini bekliyorum teşekkür ederim....

Alıntı
Gönderildi : 19/03/2011 16:43
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Perfornans sayaçlarını kullandınız mı ? sorun yerel sorun mu yoksa bw mi anlamak için yardımcı olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2011 17:09
Cenk-Çelik
(@Cenk-Celik)
Üye

Performans sayaçlarında hiç bir sıkıntı görünmeyince bende tekrar isa yı kurmaya karar verdim...İsa yı kurup gerekli ayarlamaları ve kuralları oluşturduktan sonra server dahil hiçbir makinayı internete çıkaramayınca kendi kendime sinir olup isayı kaldırdım :)) Server da başka hiç bir değişiklik yapmamama rağmen şuan herşey normal ve düzgün çalışmakta rdp ise hızına hız katmış durumda :)) Nedendir bilinmez ? :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/03/2011 13:51
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

ISA Server dan 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/03/2011 16:54
Paylaş: