Anasayfa » Forum

2003 servera baglan...

Bildirimler

2003 servera baglanamama  

RSS
ahmet ort
(@ahmetort)
Üye

herkese iyi akşamlar

server 2003 server sbs

iki ethernet kartı var iç ve dış olaraak

ip adresleri farklı dış ethernete adsl baglı digeride içeriye ip dagıtıyor

clientların serverla baglantısı birden durup duruken kesildi serverdan clientlara ping atabiliyorum ama clientlardan servera erişemiyorum aynı zamanda dogal olarakda ping atamıyorum dns, dhcp serverları tekrar baslattım olmadı ethernet kartlarını sırayla iptal edip tek tek denedim olmadı olay günlügünde herhangi bir hata mesajı yok sanki serverda bir şey clientların baglantısını engelliyor ama bulamadım   böyle bir olayla karsılasan kişilerin tecrübelerinden faydalanmak isterim sabah gene servera bakacagım acil yardımlarınız bekliyorum

Alıntı
Gönderildi : 25/02/2011 22:51
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba öncelikle servislere bakın durumu otomatik olan ama start olmayan servis varmı kontrol edin.Güvenlik duvarlarını tetikleyen bir şey olmuşmu onu kontrol edin.Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa loglara bakın bu durumla ilbili bir uyarı veya hata varmı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2011 23:19
ahmet ort
(@ahmetort)
Üye

rıza hocam

öncelikle teşekkür ederim system state yedeginde geri döndüm olmadı serverda isa server varmış ama bozulmuş servislerde isa servera durdum gene olmadı windows firewall servislerde durmuş ama akti olmuyor hata veriyor acaba bozulan isa servera tamamen kaldırsam sorun düzelirmi acaba servisleri yarın gene tektek kontrol ederim  farklı baska bir şey olabilirmiş acaba aklınıza gelen

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2011 23:50
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Keşke isa ile server aynı makina olmasaydı ürü sbs ise bilemiyorumda.System state yedeğini dönmeden keşke baksaydınız gözden kaçan noktalara serverde bir işlem sonucunda bu kadar geri dönüşü düşünmeyin eldeki imkanlarla çalıştırabilirmiyim diye düşünün.Siz yedeği geri dönmüşsünüz isa danmı değilmi şimdi ne desek havada kalır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2011 00:00
ahmet ort
(@ahmetort)
Üye

olay esasında cok garip bir anda çalışan sistem durdu ne internet ne paylaşımlar ne servera erişim hiç bir şey kalmadı birden durdu böyle olunca en kısa yoldan dönüm dedim ama systemstate yedegide fayda etmedi aynı tas aynı hamam sorun devam ediyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2011 00:12
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Öncelikle serverden userlara ping atıyormu ona bakın.Atılamıyorsa bunun bir çok sebebi olabilir servisler sorunsuz ve log yok ise switch sorunlu olabilir ağ kablosunda sorun olabilir.Ethernet ayarlarında sorun olabilir.Önce teşhis koymak önemli.Çalşan sistemmi bu.?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2011 00:16
ahmet ort
(@ahmetort)
Üye

serverdan tüm clientlara ping atabi,liyor ama clientlaradan servera ping atamıyorlar \\server adı yazıldıgı zaman bile erişilemiyor switchleri degiştirdim gene olmadı durum böyle rıza hocam

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2011 00:48
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Serverden kullanıcılara ping atılabiliyor ise networksel bir sorun yok demektir.Siz dediğim gibi servis ,event ve ortamda bir firewall varsa bunun kontrolünü yapıp bilgi döner misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2011 17:09
ahmet ort
(@ahmetort)
Üye

Rıza hocam selamlar

sornu buldum sorun sality virusunden kaynaklanıyormuş tüm servisleri ve registry, task managerı hatta isa serverı bile alak buak etmiş temizledim ama olmadı yeniden kurmak zorunda kalıyorum serverın tüm yedekleri az önce bitti yarın sabahda kuracam bi aksiik olmaz ise

sonucu gene burda paylaşırım

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/02/2011 01:16
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Merhaba teşhis koymanız iyi olmuş umarım en kısa sürede ayağa kaldırırsınız sistemi.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/02/2011 18:12
Paylaş: