Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 R2 | Sistemin yerel ilkesi, katılımlı oturum açmanıza izin vermiyor  

RSS
Erkan NAYCI
(@ErkanNAYCI)
Üye

Server 2003 R2 kullanıyoruz.Bir kaç gündür servera giremiyoruz. Serverın başındayken kullanıcı adı ve şifremizi girdikten sonra şu mesajla karşılaşıyoruz "Sistemin yerel ilkesi, katılımlı oturum açmanıza izin vermiyor".Fakat uzaktan servera bağlandığımızda sorun yok hemen bağlanıyor.Bir çok şey denedim, etki alanlarına bunların üyeliklerine baktım ama hiç biride sorunumu çözmedi.bu konuda acil yardım istiyorum

Teşekkürler 

Alıntı
Gönderildi : 03/03/2008 16:45
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

öncelikle forum kurallarını okuyarak mesaj atmanızı rica edeceğim .

Sorunuza gelince , yerel oturum açma ilkesine bakmanız gerekli , yani gpo üzerinde bu makineyi etkileyen policy hangisi ise bu policy üzerinde

http://www.petri.co.il/logon_locally_user_right.htm

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/03/2008 16:48
akinbeslan
(@akinbeslan)
Üye

Merhaba;

Administrative tools-Domain Security policies-local policies-user rigt assigment bölümündeki 'Allow log on through terminal services' sekmesindekileri kaldirirmisin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 12:52
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

bunu kaldırırsa TS baglantıda yapamaz 🙂

Hakan'ın veridgi link'i incelemenizi oneririm.karşılasıtıgnız sorun GPO üzerindeki kurcalama ile alakalıdır,Defaultta bole bi davranış yoktur.ek olarak diger karısık gpo ayarlarınız var ve işin icinden cıkamıyor iseniz "dcgpofix" koutu ile defaulta donebilrisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 14:18
akinbeslan
(@akinbeslan)
Üye

haklisin 🙂 en azindan administrator ile oturum acabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2008 15:04
Gokhan Kenarci
(@GokhanKenarci)
Üye

Aynı sorunu ben de yasadim.Hakan Bey'in verdigi linkteki bilgiler sorunumu cozdurdu.Tesekkur ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2009 18:27
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Geçmiş olsun. "Çözümsüz sorununuz kalmasın. ÇözümPark"

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2009 22:04
Hüseyin GÜL
(@HuseyinGUL)
Üye

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarlarından Sunucuya Giriş yapacağınız Kullanıcı adını özelliklerden girin üyelik sekmesine gelin ve aşağıdaki grupları ekleyin

Administrators

Domain Admins

Enterprise Admins

Remote Desktop Users

Schema Admins

Gruplarını ekleyin. sonra sorunsuzca konsol(sunucu) başındayken kullanıcı adını yazın 

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2014 14:23
Paylaş: