Bildirimler
Hepsini Temizle

dhcp servis sorunu  

RSS
barbarossacmali
(@barbarossacmali)
Üye

herkese merhaba benim sorunum sbs de dhcp servisiyle ilgili dhcp servisi şu an stop durumda start etmek istediğimde dhcp sunucusu hizmeti başladı ve durdu bazı hizmetler eğer yapacak işleri yoksa otomatik olarak durabilirler örneğin performan günlüğü ve alarm hizmeti diyor olay günlüğündeki hatada ise bu bilgisayardaki dhcp/binl hizmeti kapanıyor diyor olay kimliğindeki 1050 hata koduna baktım açıklayıcı bir bilgi yok

dhcp yi kaldırıp tekrar kurdum networkdeki olabilecek bütün modem access point gibi aygıtların dhcp lerini kaldırdım fakat bir türlü dhcp servisini start edemiyorum server daha yeni kuruldu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Alıntı
Gönderildi : 27/10/2010 20:42
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

eventlerde bulunan hata kodunu gönderebilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

Konu ile ilgili google'de çeşitli başlıklar açılmış ancak tam id verirseniz daha hızlı çözüm bulabiliriz. 

Cenker Çetin
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/10/2010 21:15
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Makinede çift ethernet kartı varsa kullanılmayan kartı disable edin. DHCP ' yi açın, IPv4 sağ click, Binding tarafı vardı burada Credentialları domain admin hesabını girerek dhcp server servisini restart edin ve tekrar deneyin bakalım ne tepki verecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2010 02:09
barbarossacmali
(@barbarossacmali)
Üye

sevgili arkadaşlar sorunu şu şekilde çözdüm 2003 ü networkten çıkardım dhcp yi kaldırıp tekrar kurdum bu sefer oldu yanlız networkte kesinlikle başka bir dhcp hizmeti yapan başka makine yok buna eminim neyse katkısı olan arkadşlara teşekkur ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2010 22:42
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Sn. barbarossacmali, geri bildirim için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/10/2010 03:55
Paylaş: