sbs console access ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sbs console access is denied hatası  

RSS
Ersin ÖZKAN
(@ErsinOZKAN)
Üye

Arkadaşlar Merhaba;

sbs 2008 server'imdesbs console'a girdiğimde herhangi bir kullanıcının özelliklerine girdiğimde  Access in denied.(Exception from HRRESULT: 0x80070005(E_ACCESSDENIED)) hatası alıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim...

Alıntı
Gönderildi : 22/10/2010 12:22
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

oturum açılan kullanıcı hesabı nedir? admin ile açıyorsunuz dimi. 

birde mmc console güvenlik değerlerini kontrol edermisiniz.

C:\Windows\System32 altında mmc.exe sağ click özellikler ve security tabındaki izinleri kontrol edin.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/10/2010 14:13
Ersin ÖZKAN
(@ErsinOZKAN)
Üye

Mumin Bey cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...

mmc.exe'ye security kısmından kendi kullanıcımın hakkını verdim.

Bende Admin yetkisine sahibim...

Fakat Problem devam etmektedir....

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/10/2010 17:23
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

selam ersin, hangi kullanici ile logon oluyorsun, SBS Administrators grubuna üye olmalı, Normal Administrator kullanicisinda cikabilir bu sorun. Son zamanlarda yeni bir update aldin mi? Update roollup 4 yüklü mü? ( degilse yüklemen gerekir ). WSUS servisini check eder misin calisiyorsa bir stop edip dene bakalim. SBS 2008 Best practice anaylzer' ı indirip kurup calistirip oradaki raporda neler görüyorsun bunlara dikkat et. component servislerde  bi durma var mi? restart edip dener misin? security ayarlarinda bir sorun olabilir DCOM' un. Sürekli yazan bir event varsa onu da check et derim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2010 01:37
Ersin ÖZKAN
(@ErsinOZKAN)
Üye

Alper Bey;

Devamlı yazan event var aslında.Ben gizli dosyaları görebilmek için c sürücünü ve içerisindeki dosyalarının güvenlik haklarıyla baya bi ugrastım...

Sonrada File Services hata vermeye başladı;

File Server Resource Manager Service error: Unexpected error.

Operation:
   Checking the File Server Resource Manager global configuration store.
   Starting File Server Resource Manager Service.

Error-specific details:
   Error: CGlobalStoreManager::Install(), 0x80070005, Access is denied.

File Server Resource Manager was unable to access the following file or volume: 'C:\System Volume Information\SRM\Settings\SrmGlobalSettings.xml'.  This file or volume might be locked by another application right now, or you might need to give Local System access to it.

The application-specific permission settings do not grant Local Launch permission for the COM Server application with CLSID
{24FF4FDC-1D9F-4195-8C79-0DA39248FF48}
 to the user NT AUTHORITY\SYSTEM SID (S-1-5-18) from address LocalHost (Using LRPC). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2010 16:29
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Linki inceler misin , securitylerinde sıkıntı var : http://uma-itblog.blogspot.com/2010/02/wmi-test-fails-with-error-0x80070005.html

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2010 21:08
Paylaş: