Bildirimler
Hepsini Temizle

sbs 2003 fax server  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

arkadaşlar merhaba sbs2003 kullanıyorum fax server kurdum microsoftla gelen us robotics 56k external modem taktım fakat gelen faxların bazıları yarım geliyor bazılarıda hiç gelmiyor gelenlerde var bu arada normal bir şekilde us robotics firmware güncellemesini yaptım driverlarını doğru bir şekilde yaptım en son us robotics'i aradım firmware kurdurdular fakat server 2003 sbs'de butür problem yaşandığını belirttiler ne yapmalıyım başka problem yaşamayacağım modem önerileriniz varmı acaba şimdiden teşekkürler...

Alıntı
Gönderildi : 29/02/2008 17:59
Selahattin SADOGLU
(@SelahattinSADOGLU)
Üye

http://www.tigerdirect.com/applications/category/category_slc.asp?CatId=564    buradan seçebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 18:15
Ertan KURUN
(@ErtanKURUN)
Üye

Merhaba;

Bu sorunu bende yaşadım bir kaç tane fax modem denememe rahmen sonuç aynı sanırım bu bir sorun değil arada bir yapıyor yarım gelen faxları tekrar çekmelerini rica et kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 18:16
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

ama aynı yerden gelen faxlarda sürekli yapıyor bunu ve kafayı yediren bir problem hiçbir problem var gibide gözükmüyor...

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 18:46
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

sevgili hocalarım bu konuda önerilerinizi bekliyorum...

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 19:41
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Merhabalar Sn. denver

Aynı sıkıntıları bende yaşamıştım usb external modemler denememe rağmen fax alıp verme işlemini sağlıklı gerçekeleştirememiştim. US robotics'in (sizin kullandığınız) genelde sorunsuz olduğunu biliyorum. Modemi bağladığınız bilgisayarda bir sıkıntı olabilir mi? Seri port vs. kontrol ettiniz mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 20:47
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

rahmi hocam hayır hiç bir problem yok seri portta falan zaten anlattığım herzaman yarım çıkmalar olmuyor fakat bazı kişilerden gelen faxlar hep yarım geliyor bilmiyorum ne yapıcam vallahi kafayı yedircek bu probem bana anlamıyorum sbs2003'denmi yapıyor bilmiyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 22:09
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Bu kişilerin (sorunlu faxların geldiği) kullandığı fax cihazı nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 23:22
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

serhat hocam herkese soramıyoruz tabi ben birine sordum canon marka sadece fax özelliği olan bir ürün kullandığını belirtti peki bu fax modemler fax cihazınıda seçebiliyorlarmı bunla çalışmaz falan gibi

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 01:27
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

yada third party bir yazılımmı kullansam bu sorunu ortadan kaldırmak için yazılım önerilerinizide bekliyorum...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 10:53
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Karşı cihazdan kaynaklanıyordur, eski makinelerde olur bu. Farklı bir fax yazılımı kullansanda durum değişmiyor çünkü fax modemle karşı cihazın konuşması ile ilgili bir durum. Yinede denemekte fayda var

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 11:33
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

mesala serhat hocam iki tane şubem var a ve b şeklinde iki şubede u.s robotics 56k harici modem var a şubemden b şubesine kendim fax çekmeye çalıştım ama gönderemedim kullandığım fax cihazı çok yeni bir biri canon jx200 diğeri hp laserjet 3055 ikisindede gönderemedim anlamıyorum gerçekten kafayı yedirtecek bu problem...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 11:46
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

anladığım kadarıyla bu konuda net cevaplar alamıycam çünkü gördüğüm kadarıyla pek kimsede bu konuda yeterince bilgiye sahip değil yinede çok teşekkür ederim iyiki varsınız...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 15:15
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Faxlar her yerdenmi yarın geliyor eger böle ise modemi değiştirebilirsin.

Özellikle belirtmek isterim ki bo konuda fazla bilgili olmaya kesinlikle gerek yok çünkü çok basit bir servis....

Siz alma esnasında kullanılan bileşenleri değiştirip denemelisiniz......

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 15:58
Gokhan DOGAN
(@GokhanDOGAN)
Üye

Merhaba

Aynı markayı bende kullanıyorum bazı yerlerden gelen fax larda yarım alıdıgı veya kesildiği oluyor ama cogu fax da bu olmuyor. yani bi kac fax icin sorunun kendinde olduğu anlamını cıkama bazen karsı tarafın fax makinaları eski olabiliyor Serhat Bey'in belirttiği gibi bundan da kaynaklanıyor fax ın yarım gelme problemi..

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2008 22:51
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

evet bende karşı tarafın fax makinalarından şüphelendiğim oldu fakat şunu denedim benim iki şubemede fax server kurdum ikisindede u.s roboticsin fax modemi var a şubesinden b şubesine fax çekmeye çalıştım bu fax makinalarıda dijital yeni makinalar biri canonu jx200 modeli diğer hp laserjet 3055 hp'de iletişim hatası verdi bir kaç denmede conondada kesildi gönderirken bu nedenle kafam karıştı işte...

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2008 14:00
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Fax modem kartlarını tanıtırken windows un kendi driverlarını kullanıyorsanız eğer, bunu kaldırın ve kendi orjinal driver ı ile tanıtın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2008 17:01
baris ugus
(@barisugus)
Üye

Merhaba;

USB modemler 2003 üzerinde önerilmez ama ben yaklaşık 4 yıldır Smartlink USB modemi fax server modemi olarak kullanıyorum şimdiye kadar gelen fax trafiğinde sadece %1 sorun yaşamıştır.

iyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2008 18:56
Deniz Verman
(@DenizVerman)
Üye

fax modem kartlarını tanıtırken özellikle dikkat ettim zaten server 2003 otamatik olarak standart modem algılıyor bunu kaldırıp us.robotics'in kendi driverlarını kurdum....

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2008 19:21
Sayfa 1 / 2
Paylaş: