SBS yi Başka bir SB...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS yi Başka bir SBS ye taşıma  

RSS
Burak Ünal
(@BurakUnal)
Üye

Merhaba.

Öncelikle yeni paylaşım platformumuz hayırlı olsun.

Sorum. Şirketimde çalışmakta olan bir SBS server var. Fakat SBS serverda bir takım sorunları  var. Ondan dolayı SBS serverı yeniden kurmayı düşünüyorum. Ama eski SBS server içindeki domain yapısı, active director , exchange server gibi yapıları yenisine nasıl taşıyabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 29/02/2008 11:26
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhabalar,

SBS biraz sorunludur, üzerinde çok fazla servis olmasından dolayı..

Yeni kuracağınız domain adı ve server adı aynı olmalıdır. System state yedeği almanız durumda system state recovery ile bilgiler aynen gelir ancak, Ben olsam system state yedeğinden geri dönmez ve domain içeriğini yeniden oluştururdum.

System State backup ile ilgili bir makalem vardır; hakanuzuner.com da bulunan Active Directory Backup makalemi okıyabilirsiniz. 

Exchange iiçin ise bu post açıklayıcıdır; http://cozumpark.com/forums/thread/1892.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/02/2008 11:52
Volkan Özdemir
(@VolkanOzdemir)
Üye

Var olan bir SBS 2003'ü virtual server 2005'e nasıl taşıyabiliriz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2008 13:30
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Vmware için converter tool var bence vm e taşımanız daha mantıklı olacaktır . Ama virtual pc için böyle bir converter var mı bilmiyorum.

eğer yok ise acronis universal restore ile imaj alarak taşıyabilirsiniz. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2008 15:39
Volkan Özdemir
(@VolkanOzdemir)
Üye

Teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2008 20:27
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

SBS 2003 den mi bahsediyoruz ?

SBS taşımaları çok dikkatle yapılmalıdır aksi takdirde birçok problemle karşılaşabilirsiniz

bir networkde 2 SBS sadece 30 dakika durabilir  onun için taşıma işlemleri çok çabuk ve dikkatli yapılması gerekir.

En son geçen sene bu işlemi yapmıştım ardından makale yazacaktım ancak bi türlü kısmet olmadı

ilk olarak sbs 2003 de ki exchange'i exmerge aracı ile tüm mailboxları çıkarabiliyorsanız çıkarın (mailbox lar büyük oldukça exmerge hata verecektir) exmerge ile alamıyorsanız priv1.edb ve log dosyalarını bir dvd ye alın

system state yedeği alın

yeni SBS i kurun, ama eski network e dahil etmeyin kurulum bittikten sonra fsmo ve pdc rollerini transfer edin. Sonra systemstate i çakın

sonra eskiyi uçurun.

dvd de ki exchange priv1.edb priv1.stm pub1.edb ve pun1.stm datalarını orjinal lokasyonuna taşıyın ve exchange  de ufak bir disaster recovery yaparak düzenleyin

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2008 20:51
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Bence buna bir makale yakışır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2008 21:45
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]Bence buna bir makale yakışır.[/quote]

:)) yakın bi zaman içerisinde başlıyorum..

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 00:24
Paylaş: