Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft' tan Küçük Şirketlere Müjde  

RSS
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba, Small Business Server ailesine yeni bir işletim sistemi daha katıldı. Aurora adı verilen bu sistemle Microsoft, maliyeti düşük tutan küçük şirketlere de Cloud Computing hizmeti sunmuş olacak. Üzerinde 15 kullanıcı desteği var ve sunucu satın almak yerine MS' in cloud hizmetini bu sunucu ile alabileceksiniz. Diğer SBS ürünlerinde olduğu gibi burada da internet üzerinden tüm dosya, e-mail vb verilerinize erişebiliyor olacaksınız. Şirket içerisinde Aurora kullanacak olan şirketler, yeni bir sunucu kurmak durumundalar, yani mevcut sisteme Aurora kurulamıyor. Ancak yeni bir domain yapısına geçiliyorsa veya ilk sunucu kurulumu yapılıyorsa bu sistem uygun. Microsoft' un sitesinde daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Console :

Yeni bir işletim sistemi daha; SBS 2008 R2 teknolojisi ile geliştirilen "Small Business Server 7" çıkıyor. Yine kullanıcı desteği 75. Fakat güzel özellikleri artmış, arayüzü değişmiş, clientlara da güzel bi launchpad yapmışlar. Üzerinde neler mi var?

Exchange Server 2010, SharePoint Foundation 2010, Merkezi backup ve restore özelliği vs vs.

Test ediyorum, bitince hep beraber bakacağız.

Alıntı
Gönderildi : 29/08/2010 16:50
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Bilgi için teşekkürler Alper.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/08/2010 17:10
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Bilgi için teşekkürler Alper. Gelişmeleri ve devamını bekliyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/08/2010 17:23
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Portalımızın SBS Uzmanı Alper. 

Bilgilendirme için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/08/2010 17:41
Paylaş: