2008 sbs kullanıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 sbs kullanıcı oturum açma zamanı ve tarih/saat ayarlarını görebilme  

RSS
 Anonim

Selamlar, ben 2008 sbs üzeridne kullanıcılarımı standart kullanıcı olarak oluşturdum kullanıcılar saat kısmına çift tıkladıklarında takvim açılmıyor bunu group policy'den mi dzeltebilirim ve ayrıca kulalnıcılarımın oturum açma zamanını nasıl görebilirim? Ek olarak sbs'de olacağını zannetmiyorum ama yinede sorayım kullanıcının hangi programı çalıştırdığını vb. raporlayan bir yapıya sahipmidir?

Alıntı
Gönderildi : 23/08/2010 14:49
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Zaman değişiklikleri için GPO kullanabilirsiniz

Event Logs - Security bölümünden logon ve logoff şeklinde.  Event ID 4624.. local mi  , remote mu yoksa bat şeklinde mi bu hesapların kullanıldığını ise code ile görebilirsiniz ;

http://www.ultimatewindowssecurity.com/securitylog/encyclopedia/event.aspx?eventid=4624

son söylediğiniz ise SBS üzerinde yok , daha doğrusu windows işletim sistemlerinde yok , ama ben tek tek eventlara bakarım derseniz application kısmından takip edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/08/2010 16:33
 Anonim

Tekrar merhabalar; gpo'dan gerekli takvim ayarlarını yapmama rağmen kullanıcılarıma local admn yetkisi tanımlamadığımda hala takvimi açamıyorlar sebebi nedir acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/09/2010 13:35
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Sorun yaşadığınız makine gpo ayarlarını almıyor olabilri mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/09/2010 01:42
Paylaş: