Etki alanına sahip ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Etki alanına sahip server 2003 teki terminaller  

RSS
erkes
(@erkes)
Üye

etki alanına baglanan terminallerde isletim sitemi xp pro kendi aralarında ki dosya ve yazıcı paylasımında her acıldıgında yazıcılar ıcın acılıyor deyıp beklıyor paylasılan klasorlere gırıldıgınde ıse mutlaka administrator sıfresı gırılmesı ıstenıyor bır kere gılrıdıgınde bu sıfre gun boyu sorun yok tum termınallerde hersey sorunsuz ama her sabah acıldıgında tekrar bu sıkıntı bas gosterıyor termınallere elle ıp verıldı lutfen yardım

Alıntı
Gönderildi : 19/08/2010 06:29
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Paylaşılan klasörlerde kullanıcıların yetkisi yok anladığım kadarıyla. Paylaşım ve güvenlik ayarlarını kontrol eder misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2010 11:17
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

erkes: tane tane yazarsan, tane tane söyleyelim. söylediğin durumun makinelerdeki virüsle veya spooler servisinin düzgün başlamaması ile ve de security ayarlarıyla ilgisi olabilir

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2010 13:26
Hakan AKGUN
(@HakanAKGUN)
Üye

Terminallerin Xp Pro olduğundan emin misin? Home edition olabilir mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2010 13:39
erkes
(@erkes)
Üye

acıkcası cok fazla bılgıye sahıp degılım etkı alanı ve polıcy konusunda termınallerdekı paylasım klasorlerıne herkese tam yetkı verdım guvenlık duvarı etkılıyor olabılır sanırım bırde bu server ı baska arkadas kurmus ayrılmıs

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/08/2010 12:51
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

işletim sistemi sbs 2003 mü ? güvenlik duvarından şüphe ettiğinizi söylemiştiniz kontrol ettiniz mi ? Son durum hakkında bilgi döner misiniz ltf.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 19:22
erkes
(@erkes)
Üye

evt small business sever 2003 evt guvenlık duvarından suphe edıyorum lakin bir turlu kapatamadım polıcy ayarlarından guvenlık duvarlarını yetkilendırmeleride kontrol ettim asında gozumden bısı kacmıs olabılır ama hala problem surmekte bılgısayarlar her acıldıgında ( bır kısmı ) yazıcılara ve bırbırlerının paylasımlarına gırerken mutlaka admınıstrator sıfresı ıstıyor takrıben 2-3 dk bekledıkten sonra sıfre yazıldıktan sonra tum gun sorun yok ama ertesı sabah kapanıp acıldıgında yıne aynı sorun bu sıfreyı yazmdan once paysılan yazıcılar ıcınde baglanıyor acılıyor yazıyor sıfre gırılınce oda otomatık duzelıyor boyle bır sorun malesef

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/08/2010 17:48
Paylaş: