SBS2008'den aldığım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS2008'den aldığımız full backup'ı başka bir donanıma sahip PC'ye yeni kurduğumuz SBS2008'de nasıl açabiliriz?  

RSS
mali
 mali
(@mali)
Üye

Dell R200 üzerindeki SBS2008'den aldığımız full backup'ı Dell R210 üzerine kurduğumuz SBS2008 üzerine açmamız gerekiyor. R200'den full backup dışında exchange server, sharepoint ve databaseleri manuel olarak yedekledik.Tüm bunları yeni sisteme nasıl dahil edebiliriz?

Alıntı
Gönderildi : 12/08/2010 16:08
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

bu yedek taşınabilir diskte zaten bir imaj gibi oluşuyor. sen bu diski başka tarafa takıp bir acronis yedeği gibi içeri alabilirsin. fakat run yapma, open yap. direkt restore edersen sistemi üzerine atar. sbs 2008' i kuracaksın. sbs 2008' de server 2008' in kendi restore özelliği var. bununla geri döneceksin. imaj atmakla aynı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2010 23:59
mali
 mali
(@mali)
Üye

Yani tüm backup'ı Acronis ile mi alayım? Peki ben acronisle bu image ı açtıktan sonra cihazım farklı da olsa eski serverımdaki ayarların aynısını sorunsuz getirmiş olacak nıyım?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 18:25
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

yanlış anladın. acronis demedim acronis yedeği gibi dedim. sbs ' te aldığın yedek imaj gibi bir disk olarak oluşur. diğer tarafa restore ederken donanım aynıysa sistemi aynen diğer tarafa ( yeni sunucuya ) koyarsın. donanım aynı değilse verileri manuel taşıman gerekir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 21:40
Paylaş: