DHCP Credentials ay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DHCP Credentials ayarı  

RSS
Deniz ASLAN
(@DenizASLAN)
Üye

merhabalar;

SBS 2003 server üzerinden DHCP' den ip dağıtıyorum,  properties de credentials ayarı var buraya sunucunun yetkili kullanıcı adı ve şifresi mi girilmelidir. bu olayın tam olarak mantığı nedir bilgi rica edebilir miyim.

teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 08/08/2010 17:01
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

clientlara IP dağıtımının burayla doğrudan ilgisi yok, girersen dağıtır girmezsen dağıtmaz gibi bir durum yok. Birden fazla sunucu kullanıyorsan updated tutmak için kullanabilirsin. Detay için : http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc787034(WS.10).aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/08/2010 19:32
Deniz ASLAN
(@DenizASLAN)
Üye

anladım alper hocam eventlarda hata veriyorda burada ve nasıl tanımlanır anlatıyor  bişey tanımlı deil diye tanımlarsan en azından hata kodu gelmez diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 01:20
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

gelen hata mesajı bu yöndeyse tabi ki düzelir. credentials' a tıklıyorsun domainadı\yetkilikullanıcı altına da şifresi şeklinde tanımlıyorsun. gelen hata kodunu yine de gönder başka bir çözümü var mı bakalım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 22:50
Deniz ASLAN
(@DenizASLAN)
Üye

Gelen hata aşağıdaki gibidir. 

Event Type: Warning
Event Source: DhcpServer
Event Category: None
Event ID: 1056
Date:  07.08.2010
Time:  13:52:40
User:  N/A
Computer: xxxxx
Description:
The DHCP service has detected that it is running on a DC and has  no credentials configured for use with Dynamic DNS registrations  initiated by the DHCP service.   This is not a recommended security configuration.   Credentials for Dynamic DNS registrations may be configured using the command line "netsh dhcp server set dnscredentials" or via the  DHCP Administrative tool.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2010 16:39
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

tamam, dediğim ayarı yaptıysan çözülür, propertiesden advanced tabına geçip credentials bölümüne domain\administrator ve şifresini girecek ve dhcp server servisini restart edeceksin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2010 23:52
Paylaş: