DC ve Terminal prin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC ve Terminal printer sorunu  

RSS
endirek
(@endirek)
Üye

45 kullanıcılı bir network yönetiyorum bazen printer sorunu yaşıyorum...Problem şu şekilde

Kullanıcılar server'a RDP ile bağlanıyor lokale kurduğum oki 1120 yazıcıları DC ye Terminale ve RDP user ekranına tanımlı vaziyette

Problem ise printer lokalde çalışıyor ancak RDP user kısmında printer offline görünüyor aynı zamanda DC ve terminal serverda'da offline

hiç bir şekilde online(ready) konumuna getiremiyorum

DC ve Terminal de print spooler resetlememe rağmen ready olmuyor bu durumu nasıl aşabilirim 

saygılarımla

Alıntı
Gönderildi : 07/08/2010 20:34
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

Sahip olduğunuz yapı hakkında bilgi verebilirmisiniz?

DC Sunucu versiyonu. TS sunucu versiyonu. RDP ve Client Versiyonları. TS ve DC aynıs Os üzerindemi. vb...

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/08/2010 23:00
endirek
(@endirek)
Üye

TS+DC=SBS 2008

RDP=6.1

ClientXp pro sp3

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 13:51
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

Dc üzerinde Ts kurulumu desteklenen bir çözüm değildir. Bu ve benzeri hata ihtimali almanız karşılaşabileceğimiz problemlerin başındadır.

Ws08 SBS ve EBS sürümlerinde Joker sunucu özelliği bulunmaktadır. Eski SBS yapısında Member sunucu olarak bilinen teknolojidir.

Önerim Dc üzerinden TS rolunu kaldırmanız ve ortama bir tane Joker sunucu konumlandırıp TS olarak yapılandrımanızdır.

Bu problemin çözümü bire bir bu olduğunu söylemiyorum. Sadece desteklenmeyen bir mimari olduğunu belirtmek istiyorum.

W2008 Terminal Services Easy Printer Teknolojisi

yukarıdaki makaleyi incelemenizi ve eksik yapılandırmanız varsa tamamlamanızı öneriyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 14:32
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

Aşağıdaki Kaynakta bu açık bir dille belirtilmiş durumda. Diğer soruları genişletip farklı cevaplarıda bulabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/sbs/en/us/faq.aspx#prod

Q.  Does Windows SBS 2008 Premium Edition require that I use two servers (for example, one to run SBS 2008 and the other to utilize other applications like Terminal Services)?

A.  

No. SBS 2008 Premium Edition does not require that you use two servers. With premium edition, you are granted two Windows Server 2008 Standard technologies licenses and a SQL Server 2008 Standard Edition for Small Business license, and you have the option of installing on a second server, but there is no requirement to do so. 

Q.  If I have SBS 2008 Premium Edition, is it mandatory to install SQL Server and Terminal Services in application mode on the second server only, or can it be done on either server?

A.  

SQL Server can be installed on either server, but Terminal Services is disabled on SBS Standard.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 14:47
endirek
(@endirek)
Üye

server sanal olarak ikiye bölünde DC ve TS  aynı fiziksel server üzerinde ayrı çalışıyor (by-VMwear) tüm clientlerde netframwork 3.5 yüklü

Sanıyorum en kesin çözüm print server olacak

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 15:40
Paylaş: