DC. Kurulu SERVER'i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC. Kurulu SERVER'in ip sini değiştirmek ?  

RSS
Eyup YILDIZ
(@EyupYILDIZ)
Üye

Merhaba, Şirkette 107.108.109.xxx ip aralığını kullanıyoruz..saçma bir düzen ama böyle başlanılmış işte.
Servere İSA kurduğumda serverden başkası int. e giremiyor..hata mesajlarında da; interface için atadığınız adresin yönlendirelemeyeceği rapor edilmiş.

Bir arkadaş ip aralığımı standart yapmamı önermişti...şimdi sorum şu;

DC (SBS 2003+DC.+SQL2005+DHCP) Kurulu bir server de ip aralığını değiştirsem serverden nasıl bir tepki alırım? Sistemim normal çalışırmı?

Amacım ip aralığını 192.168.1.xxx gibi bir hale sokup İSA yı DC kurulu bilg. üzerinde çalıştırmak...

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 05/08/2010 17:47
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

İp değiştiğinde sorun çıakracak olan programlar roller zamanında tesbit edilnmelidir.a glass bir ip segmenti var saçmalık yok bunda.Isa yüzündenmi bunu düşünüyorsunuz sadece?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 18:06
Eyup YILDIZ
(@EyupYILDIZ)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]

Merhaba,

İp değiştiğinde sorun çıakracak olan programlar roller zamanında tesbit edilnmelidir.a glass bir ip segmenti var saçmalık yok bunda.Isa yüzündenmi bunu düşünüyorsunuz sadece?

[/quote]

Evet üstadım..sadece İSA yüzünden..:( deli ediyor beni..
İp yapımda şimdiye dek hiçbir sorun yaşamamıştım..hatta ve hatta bu ip yapısında İSA yı kullandım! hiç bir sorun vermemişti..bazı sebeplerden ötürü serveri yeniden kurmuştum..SBS2003, kurulum vs aynı, herşeyi kendi ayarlıyor zaten..bi değişiklikde yok yani kurulumda.Ama İSA yı kurup hata mesajlarına bakınca acaba ip sisteminden mi diye düşünür oldum.ki bir arakadaş da ip yi önerince kendimce doğruladım,belki ondandır diye.

İSA ilk kuruluşta int dağıtıyor sonradan geri gidiyor kendiliğinden...clientler int. e bağlanamazken, msn ler çalışıyor..gariptir.

Hata Mesajları:

Description: A resource allocation failure has occurred. For example, insufficient memory resources.

Description: The Web Proxy filter failed to bind its socket to 107.108.109.1 port 8080. This may have been caused by another service that is already using the same port or by a network adapter that is not functional. To resolve this issue, restart the Microsoft Firewall service. The error code specified in the data area of the event properties indicates the cause of the failure.
The failure is due to error: 0x8007271d

Description: The number of concurrent TCP connections allowed from one IP address was exceeded.
Description: The number of concurrent TCP connections from the source IP address 107.108.109.17 exceeded the configured limit. As a result, ISA Server will not allow the creation of new TCP connections from this source IP.
This IP address probably belongs to an attacker or an infected host.

See product documentation for more info about ISA flood resiliency.

Not: İlginize ayrıca teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 19:46
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Pireye kızıp yorgan yakmayın isanın network börüntüsünü lat tablo kısmını ve verdiği hatayı paylaşırsanız platfomda çözüm bulacaktır.İsa 172 li ipde çalışmaz diye bir şey yok.İp değiştirme daha çok iş açar başınıza isayı düzeltmek daha olumlu adım olur.Siz dediklerimi paylaşın yanıt gelir kesinlikle.Malum herkes işinde gücünde müsait vaktinde yazıyorlar.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 19:59
Eyup YILDIZ
(@EyupYILDIZ)
Üye

Rıza bey kardeşim öncelikle ilgine teşekkür ederim..

Dediğin gibi ISA Server bölümüne bir konu açtım..İnş. üstadlar yardımcı olurlarda çözerim..Zira serveri yeniden kurup ip düzenimi dğiştirmek zorunda kalacağım gibi! GErçi şirkette öyle çok client yok..35 i ancak bulur.Ama yinede iş çıkacak başımıza.Kurulu düzen değişecek vs.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/08/2010 11:56
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Ben teşekkür ederim gerekli yanıt gelecektir.

saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/08/2010 20:21
Paylaş: