SBS Server 2008 Web...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS Server 2008 Websiteleri hk.  

RSS
emredemir
(@emredemir)
Üye

Merhaba Arkadaşlar

SBS console ekranında Paylaşılan Klasorler ve websiteleri menusu altında aşağıdaki url ler gözüküyor. IIS altına default olarak kurulmuş olduğu görülüyor. Fakat bu siteye gözat dediğimde uygulama açılmıyor. Kurulumdan sonra hiç bir şey yapmadığım halde bu sitelerin açılmaması normal midir?

https://sites/Remote

https://sites/owa

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 26/07/2010 20:36
Yalçin KARACA
(@yalcinkaraca)
Üye

Merhabalar IIS servisini yeniden başlatıp denedinizmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 21:51
emredemir
(@emredemir)
Üye

Evet denedim. Fakat yine çalışmadı. Herhangi bir http hata kodu da dönmüyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 21:54
Yalçin KARACA
(@yalcinkaraca)
Üye

Merhabalar SBS kurulum esnasında herhangi bir hata msj aldınızmı  yada IIS girdighinizde HTTP,HTTPS Portlari kontrol ediniz IIS servisini kontrol ediniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 22:14
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhaba,

SBS Console' daki site url'ine browse ettiğinizde mi açılmıyor? Bunun için update rollup 4 var bunu yükleyin. Ve tabi DNS kaydı. DNS kaydı "remote" olarak sbs' in IP'sini göstermeli. Def. kurulumda sorun çıkarmamalıydı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/07/2010 22:42
emredemir
(@emredemir)
Üye

Merhaba,

Evet browse ettiğimde de açılmıyor. Soylediginiz gibi update rollup 4 kurup deneyeceğim. DNS kaydını biraz açar mısınız ? Tam anlayamadım.

Teşekkür ederim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2010 12:21
emredemir
(@emredemir)
Üye

Aşağıdaki packleri kurmaya çalıştığımda versiyonun uyumlu olmadığını söylüyor. Rollup 4 ün linki var ise gönderebilir misiniz ?

Teşekkürler. 

Exchange2007-KB952580-v2-x64-EN

Exchange2007-KB952580-v2-x86-EN

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2010 14:18
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

KB979454 numaralı update' i alacaksınız. Updatelerin içerisinde gelir muhtemelen. DNS kaydından kasıt, start - run - dnsmgmt.msc enter yapın. açılan dns konsolunda, forward lookup zone bölümünde remote ve owa adlı iki host (A) kaydı var mı ve doğru IP mi bunları kontrol edin. Değilse el ile host kaydı açın. Bunu yapmak için sağ click new host record yapın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2010 15:59
emredemir
(@emredemir)
Üye

DNS ayarları aşağıdaki gibi gözüküyor burada hangi dizin altına bunları açmam gerekiyor.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2010 16:47
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

nasilgiderim.local ' e tıklayın, söylediğim host kayıtlarının orada bulunması gerekir. update rollup 4' ü aldınız mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2010 16:07
emredemir
(@emredemir)
Üye

Host kayıtlarını açarak işlemi gerçekleştirdim.  DNS kayıtlarının internet üzerinde yayılması henüz gerçekleşmedi. Host dosyamda ip mi set ettiğimde owa ve remote sayfalarıma erişebildim.

Burada owa üzerinden başka bir domain üzerindeki bir mail adresine  mail gönderdiğimde gidiyor. Fakat bu owa üzerindeki adreslerimden birine mail attığımda göremiyorum. Bununla ilgili bir ayar yapmam gerekiyor sanırım. Nasıl ilerlemem gerekiyor acaba?

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2010 18:03
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

E-mail alamıyorsunuz diye anlıyorum doğru mudur? Durum böyleyse dış IP' nizi gösteren bir MX kaydı açacaksınız. Sağ click new MX record. IP olarak dış IP 'nizi set edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2010 20:29
emredemir
(@emredemir)
Üye

Evet email alamıyorum. Mx kaydını açtım. Dış ip mi set ettim. nasilgiderim.com şeklindeki tam etki alanına dış ip yi atadım. Fakat yine başka bir domainden mail alamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2010 21:59
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Internet mail wizard çalıştırmış mıydınız? Aşağıdaki linkte yazılanları uygular mısınız?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc546077(WS.10).aspx

E-mail configure etmelisiniz sanırım. Çünkü dışarıdan bakıldığında bir firma gözüküyor sizin e-mail kaydınız olarak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2010 23:16
emredemir
(@emredemir)
Üye

Yapılandırılmamıştı. Yapılandırdım. Test ettiğimde yine mailin ulaşmadığını gördüm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/07/2010 13:04
emredemir
(@emredemir)
Üye

Dışardan gelen mail isteklerinin yönlendirilmesi için hosting firmasına bir talep yapmalımıyım ? Nasıl bir talep yapmam gerekiyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/07/2010 14:18
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

muhtemelen routingde sıkıntı var. siz hostinge durumu buraya bildirdiğiniz şekilde uyguladığınız adımlarla beraber bildirin. sorun çözülecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/07/2010 23:52
Paylaş: