terminal server tem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server temporary license  

RSS
Taylan Ozgur
(@TaylanOzgur)
Üye

merhabalar;

2003 server üzerindeki terminal servera thin clientlar baglanıyor. sanırım lisans limiti doldugundan dolayı lisans bolumunde temporary lisans diye bir bolum acılmıs ve bir kısım cihazlar burdan sertifika almıs 90 gun dolduktan sonra da su an baglanamıyor durumdalar.Cal lisansların icindeki bazı device lar artık kullanılmıyor (formatlanıp hostname leri degismis ya da agdan cıkarılmıs) ama onlar orada per device lisansı isgal etmekteler. kullanılmayan sertifikaları nasıl oradan kaldırıp temporary e dusen aktif cihazlarımı baglanır hale getirebilirim. tesekkurler.

Alıntı
Gönderildi : 13/05/2010 13:21
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

per device lisansın en kötü yanı bu  

lisanslama modeliniz per device mı ?

thin client üzerinden lisanslama anahtarı siline biliyor mu ?

thin client netbios adını değişip dener misiniz ?

eğer dediklerin oluyorsa win2000 ts varken bu şekilde bağlandırıyordum tekrardan

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 13:41
Taylan Ozgur
(@TaylanOzgur)
Üye

lisanslama modelim per device. thin client üzerinden herhangi bir lisanslama anahtarı silemiyorum. unix üzerinden baglanıyorlar. thin clientlarımın uzerinde disk,ram veya os yok. terminal server üzerinde bu kullanılmayan sertifikaları silmem gerekiyor ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. bu arada thin clientlarımı windows mac adresleriyle goruyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 13:54
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Selam, Regeditte şu değerden silinebildiği yazıyor ama bir bakın, tabi önce yedek alın, nihayetinde regedit.

HKLM\Software\Microsoft\MSLicensing

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 23:42
Paylaş: