2003server 'da clin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003server 'da clinetler bağlantı problemi  

RSS
hasanemrah
(@hasanemrah)
Üye

Selam Network de sbs 2003 server ve client ler mevcut. Bazı makinalar özellikle yeni format atılmış makinalarda sürekli server kullanıcı adı şifresi isteyen pencere çıkıyor exchange de kurulu aynı zamanda bu olduğu zaman exchange de mail ler gelmiyor.kullanıcı adı şifreyi girince gelmeye başlıyor birde mesela logon ekranında şifreyi giriyorum giriyorum kabul etmiyor fakat kabloyu çıkartıp girdm mi kabul ediyor ne tür bir düzenleme yapmam gerekiyor,nasıl yapmam gerekiyor ve dhcp ne zaman baksam çalışmıyor ben elimle gösterdim mi çalışmaya başlıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 30/04/2010 16:05
Fatih Burgaz
(@FatihBurgaz)
Üye

Bir domain..oluşturup pcleri domaine eklerseniz sorununuz çözülürdiye düşünüyorum...

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/04/2010 16:09
hasanemrah
(@hasanemrah)
Üye

Dns Dhcp kurulu domain yapısı var şuan üzerinde

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/04/2010 16:36
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba, sisteminizin disk imajını alın, DNS, DHCP konfigürasyonunu yeniden yapılandırın, clientları domaineden çıkarıp makineleri tekrar domaine alın. DNS 'teki arızadan kaynaklanıyor olabilir sorunlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2010 00:41
hasanemrah
(@hasanemrah)
Üye

DNS server has updated its own host (A) records. In order to ensure that its DS-integrated peer DNS servers are able to replicate with this server, an attempt was made to update them with the new records through dynamic update. An error was encountered during this update, the record data is the error code. If this DNS server does not have any DS-integrated peers, then this error should be ignored.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2010 22:47
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici
Paylaş: