Anasayfa » Forum

Server 2003 otomati...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 otomatik olarak kapanma sorunu

ypsaber
(@ypsaber)
Üye

Sunucu bilgisayarımda win server 2003 R2 kurulu. Active directory kurulu değil. Sistemi ilk kurduğumda sorunsuz olarak 1 hafta çalıştı. Otomatik güncellemeleri açık. Güncellemelerden sonra iki saatte bir kendini hiçbir hata mesajı vermeden kendini kapatıyor. Sistemde virüs de yok. Ortam sıcaklığı da 20 derecede. Bu konuda acil yardıma ihtiacım var.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/02/2010 18:44
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba,

İşletim sisteminizin otomatik güncelleme özelliğini devre dışı bırakıp sistemi takip eder misiniz.

Eğer bu şekilde de devam ederse cpu ile sogutucu arasına  termal macun sürün ve test edin.

Kolay Gelsin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/02/2010 19:09
ypsaber
(@ypsaber)
Üye

Otomatik güncellemeleri kapattım, bilgisayarın kapağını açık bıraktım, işlemci ile fan arasına termal macun sürmeme rağmen hiçbir şey değişmedi. Bilgisayar yine kendini hiçbir uyarı vermeden kendini kapatıyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim,

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 20/02/2010 21:15
selim tanrıkulu
(@selimtanrikulu)
Üye

server marka, model nedir?
bios,raid controller gibi updateleride yapıp deneyebilirsiniz. son olarak birden fazla power supply varsa birini devre dışı bırakın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2010 21:42
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba,

İşletim sisteminizin Event log larını inceler misiniz?

İşletim sisteminin kapanması ile ilgili hata kodunu orada görebilirsiniz.

Kolay Gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2010 21:49
ypsaber
(@ypsaber)
Üye

Sistemimde Active Directroy kurulu değil. Olay görüntüleyiciden baktığımda hata olarak :

Kaynak: SBCore yazıyor ve açıklamasında da bilgisayarın etki alanı denetleyicisi olarak yapılandırılması gerektiğini yazıyor. Galba sorun bundan kaynaklanıyor.

Server 2003 R2 de  Active Directroy kurmak zorundamıyız. İşyerimde toplam 5 terminal makina olduğundan dolayı buna önem vermedik.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 22/02/2010 19:04
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Active directory kurulu değil diye server kapanmaz.Mantıksılık olur.Siz güncelleme ayarlarına bakarmısınız.Otomatik olarak indir kurmu yapılandırılmış.Belki güncellemelerden dolayı olabilir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2010 19:10
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

SBS de AD kurlu değilse server kapanır. Zira sizin SBS değil olay günlüklerini incelemenizi öneririrm.

Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2010 01:12
kerubiyan
(@kerubiyan)
Üye

ad kurmadan sbs yi kullanmak için sistemde çalışan sbscrexe.exe processini sonlandırmanız gerekiyor. Bunun içinde microsoftun process explorer programını kullanabilirsiniz. gerekli bilgi aşağıdaki linkte mevcuttur. kolay gelsin

http://social.microsoft.com/Forums/en-US/whssoftware/thread/2ba72993-ef23-437a-858e-761b5f906191

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2010 11:25
seyfi oflaz
(@seyfioflaz)
Üye

Sorunu çözebildin mi aynı hata bizdede var

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2017 11:40
Paylaş: