Admin olan kullanıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Admin olan kullanıcıyı USER Yapinca  

RSS
 Anonim

Windows server 2003 Enterprise kullanıyorum.

AD  'ye üye bir kullanıcı düşünün. Admin yetkisinde. Kullanıcıyı USER yetkisi verince. Bu kullanıcın bilgisayarını kapatıp açtığımızda kullanıcı user yetkisinde olmuş oluyor. Buraya kadar herşey normal.

Server'den aynı kullanıcıyı tekrar admin yetkisi verdiğimde ve bu kullanıcın bilgisayarını tekrar kapatıp açtığımda kullanıcının bilgisayarı yeni profil oluşturuyor ve eski profildeki masa üstü, belgeler vs. herşey yok oluyor. Documents and settings e bakıyorum orada aynı eski kullanıcı ismi var.

Yani tamamen herşeyi sıfırlıyor. Yeni kullanıcı gibi açılıyor sistem. 

Bu çok korkutucu birşey. Bazen unuttuğum oluyor bu olayı. Kullanıcıyı gün gelip admin yapmışım. Daha sonra aynı kullanıcıyı user yapmışım. Kullanıcının bilgisayarını kapatım açtığımızda herşey sıfırlanmış hale geliyor. Tüm bilgiler siliniyor.

Aynı olay Windows SBS 2003 de olmuyor. Yani düzgün çalışıyor.  Kullanıcıyı istediğim kadar admin yapiyim istediğim kadar user yekisi veriyim hiç bir sorun yaşamıyorum.

Windows SERVER 2003 enterpise de neden böyle bir şey oluyor?

Alıntı
Gönderildi : 05/02/2010 15:13
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

normalde böyle birşey olamaz, kullanıcı bilgisayarında sorun olmalı, virus/worm bulaşmış olabilir bunları kontrol edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2010 18:09
 Anonim

worm virus vs. yok.

buna eminim.

baska bir sorun var. nedir anlyamadim.

[quote user="Bugra KESKIN"]

Merhaba

normalde böyle birşey olamaz, kullanıcı bilgisayarında sorun olmalı, virus/worm bulaşmış olabilir bunları kontrol edin.

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2010 18:57
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Bunu anlamanın en basit yolu ilgili kullanıcıyı başka bir pc de oturum açtırın. İzleyin durumu

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2010 19:37
 Anonim

Bu AD de olan tüm kullancılarda aynı durum var.

[quote user="Bugra KESKIN"]Bunu anlamanın en basit yolu ilgili kullanıcıyı başka bir pc de oturum açtırın. İzleyin durumu
[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2010 10:52
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Kullanıcı eski dosyalarını okuyamıyorsa yeni profil oluşturabilir. İzinleri kontrol ediniz. Ayrıca eventlara düşen bir hata var mı?Paylaşırmısınız.

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/02/2010 03:52
 Anonim

Hala sorun aynı. Sıfırdan kuruyorum Server 2003'ü. Tek bir user tanımlıyorum active directory'ye. User üzerinde admin / user gibi yetkilerde oynama yapınca yine yeni bir profil oluşturuyor.

Dediğim gibi server'i ve client makinayı formatlayıp sıfırdan kuruyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2010 10:30
 Anonim

İzinlerde herhangi bir sıkıntı yok. Default şekilde duruyor hepsi.

Evetlere düşen bir hata yok.

[quote user="Ugur DEMIR"]

Kullanıcı eski dosyalarını okuyamıyorsa yeni profil oluşturabilir. İzinleri kontrol ediniz. Ayrıca eventlara düşen bir hata var mı?Paylaşırmısınız.

Keyifli çalışmalar.

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2010 10:32
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Kurulum sonrası hala hata mevcut mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2010 21:04
 Anonim

Evet malesef hata devam ediyor.

:((

[quote user="Ugur DEMIR"]Kurulum sonrası hala hata mevcut mu?[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2010 10:38
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Sıfır kurulum sonrası da mı aynı durum? Eventloglar da neler var?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2010 15:41
 Anonim

Evet sıfır kurulum sonrasında aynı durum, sorun devam ediyor. Eventlere düşen herhangi bir sorun hata yok.

[quote user="Ugur DEMIR"]

Sıfır kurulum sonrası da mı aynı durum? Eventloglar da neler var?

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2010 18:46
muzafferboyaci
(@muzafferboyaci)
Üye

Böyle birşeyin olması tek bir şartla mümkün. Oda Document And Settings altında kullanıcı klasörünün izinlerinden kaynaklanabilir. Burda o kullanıcı için Full dosya izni verilirse problem olmayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2010 18:56
Paylaş: