Local'e PC'ye bağlı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local'e PC'ye bağlı USB Printer Sorunu  

RSS
 Anonim

Tekrar selam

Local PC'ye bağlı HP 1020 USB Printer var. Paylaşımda.

Diğer kullanıcılar paylaşımdan bu yazıcıya yazı atabilyiorlar normalde.

Printerin bağlı olduğu user'i ve diğer user'leri AD'den yetkilerini USER konumuna yaptığım zaman ağ'daki userler bu printere yazı atamıyorlar.

Gönderdikleri belgeler öylece bekliyor. Yazmıyor.

Kullanıcıları admin yetkisi verdiğimde herhangi bir sorun olmuyor. Yazdırabiliyorlar.

User yetkisi dışında print operators yetkisi veriyorum oda olmuyor. printerin bağlı oldugu pc de o printere güvenlik sekmesinden everyone'ye tam yetki veriyorum yine olmuyor.

Nedir olay sizce?

Kimsenin başına geldimi böyle birşey?

Server olarak : Windows SBS 2003 var. Kullanıcılarda : Windows XP PRO.

Alıntı
Gönderildi : 28/01/2010 20:20
pcpc
 pcpc
(@pcpc)
Üye

merhabalar;

yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda diğer kullanıcıları local admin olarak eklermisiniz.

Aynı sorunu bu şekilde çözmüştüm.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2010 21:17
 Anonim

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Local admin derken AD de olan, yazıcının bağlı olduğu bilgisayara, yazı atamayan kullancıyı seçicem /eklicem dimi?

Yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda , bu bilgisayara yazı atmak isteyen diğer bilgisayarların LOCAL ADMİNLERİNİ bulamayızki?

[quote user="pcpc"]

merhabalar;

yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda diğer kullanıcıları local admin olarak eklermisiniz.

Aynı sorunu bu şekilde çözmüştüm.

kolay gelsin

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2010 02:15
pcpc
 pcpc
(@pcpc)
Üye

evet yazı gönderemeyen kullanıcıları local admin olarak yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda ekleyin

bilgisayarımı sağ tıklayın-Yönet deyin-Kullanıcılar ve gruplara gelin . gruplardan administrators'a çift tıklayın.

Ekle deyin ve kullanıcıları seçin ekleyin

Kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2010 23:22
 Anonim

Bu söylediğiniz yöntem sorunumu çözdü.

Çok teşekkür ederim PCPC.

İnan çok makbule geçti.

[quote user="pcpc"]

evet yazı gönderemeyen kullanıcıları local admin olarak yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda ekleyin

bilgisayarımı sağ tıklayın-Yönet deyin-Kullanıcılar ve gruplara gelin . gruplardan administrators'a çift tıklayın.

Ekle deyin ve kullanıcıları seçin ekleyin

Kolay gelsin

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2010 22:06
pcpc
 pcpc
(@pcpc)
Üye

rica ederim

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 00:07
emrullah_aydin
(@emrullah_aydin)
Üye

Benim sistemimde de aynı bu sorun vardı ama ben bu şekilde çözmedim. Bulamayınca hp yi aradım ordan bana microsoft un kuyruklama için bir yama geliştirdiğini (MicrosoftFixit50126) spooler fix bunu kurmam ve daha sonra yazıcıyı yenıden tanıtmam gerektiğini soyledi.

Aynen bende fixledim ve yazıcıyı yukledım (otomatik algılamıyor elle yukledım) daha sonra diğer kullanıcılara paylasım acıp onlarada gosterdim. Artık kuyrukta biriktirmiyor yazıcı belgeleri direk çıkartıyor.

Not: Ben bende aynı yazıcıdan 4 tane oldugu için sorun yaptıgından şüpheleniyordum ve onceden yazıcı baglı olan pc yi domain dısında tutunca dier pcler yazı yazdırabiliyordu. Ayrıca domaindeyken kuyrukta biriken belgeride hizmetlerden yazıcıyı yenıden baslatınca normal olarak yazdırabiliyorsun.

İyi Çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/02/2010 17:38
Paylaş: