Sbs 2003 hesap kitl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sbs 2003 hesap kitlenmesi  

RSS
Mehmet KAŞKAYA
(@MehmetKASKAYA)
Üye

Merhaba ;

Sbs2003 Sp2 li bir sunucum var tüm güncellemeleri yapılmış durumda üzerinde trend micro Wfbs client yazılımı var Exchange başka bir sunucuda son 1 haftadır hesaplar tek tek otomatik olarak kitlenmeye başladı gün içerisinde çalışırken dahi kiitleniyor.Administrator hesabı bile kilitlendi tüm bilgisayarlarda anti-virüs yazılım var ve güncel.Ayrıca microsoft sitelerini giderken buna sunucularda dahil tüm pcler de siteye erişemiyor servislerden dns client i durdurduğunuzda sorun çözülüyor.Konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Mehmet  

Alıntı
Gönderildi : 09/01/2010 13:40
artemis
(@artemis)
Üye

Merhaba

Aynı sorunla bende karşılaştım sbs sunucum üzerinde bu problem genelde araştırmalarıma göre virüs kaynaklı..

sisteminde virüs programları güncel ve hiçbir virüs olmayabilir fakat server üzerindeki virüs programının firewallı var ise yada farklı bir firewall kullanıyor isen o virüs programı sanırım Net Logon service i kilitliyor zaten bu sorunla ilgili Event ID kaydı oluşuyor aslında ordaki bilgiyi araştırır yada buraya yazarsan burdaki tecrübeli arkadaşlar da yardımcı olurlar gibi geliyor ama dediğim gibi ben aynı sıkıntı ile sistemi yeniden kurma aşamasında karşılaştım yaklaşık bir hafta kadar ve ben "Net Logon" Servisini ReStart yada Stop - Start ederek çözümlüyordum..

İyi çalışmalar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2010 17:47
Mehmet KAŞKAYA
(@MehmetKASKAYA)
Üye

event id 12294  hata mesajı veriyor sbs

The SAM database was unable to lockout the account of Administrator due to a resource error, such as a hard disk write failure (the specific error code is in the error data) . Accounts are locked after a certain number of bad passwords are provided so please consider resetting the password of the account mentioned above.

administrator hesabı sürekli olarak kilitleniyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2010 16:10
Paylaş: