gpo kullanıcı hakla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo kullanıcı hakları  

RSS
Serkan MUTLU
(@serkanmutlu-2)
Üye

Merhaba ;

sorunum şu kullanıcıların herhangi program eklemsini ve kaldırmasını istemiyorum buna ek olarak sharing and security tabınında görünmesini istemiyorum. Simdi siz bana kullanıcıyı sadece Domain User yap diceksiniz.

Ama sistemde Tribon Diye bir cizim programı var sadece domain user hakkı verince çalışmıyor.Lokalde Power User grubuna ekledim yine yemedi.Mecbur lokalde Administrator yetkisi verdim.Bu sefer kullanıcı kafasına göre takılabiliyor.program ekleme kaldırmalar desem Ağda mp3 paylaşımlarımı desem.....

.yani arkadaşlar ne yapmam lazım yardım edebilirmisiniz?

Alıntı
Gönderildi : 18/04/2008 12:06
Ertan KURUN
(@ErtanKURUN)
Üye

Merhaba Serkan bey;

Kullanıcılar power user hesabı ile açtıklarında Tribon çizim programını çalıştırmak istediklerinde hangi hata msg alıyorlar bu yazılım c/d hangi sürücü üzerinde kurulu ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2008 15:10
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Programın kurulu olduğu dizine user için security de full izin verip tekrar deneyin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2008 15:16
Cevdet CIFTCI
(@cevdetciftci)
Üye

aynı sorun bende de vardı programı kullanan userları bir gruba attım ve sharing hakkı kısmına gruba ful kontrol verdim Admin o grubun üyesi olmadıgı için admin bile erişimi sağlıyamıyor. ama haklarına mudahale edip kendine hak verirse o başka tabi

kolay gelsin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2008 17:07
Serkan MUTLU
(@serkanmutlu-2)
Üye

TRIBON başka bir makinada kurulu.Kullanıcılar kendi lokal lerinden bu programı kullanıyor.Sadece domain user iken TRIBON makinasından proje secemiyor.lokalde power user'a ekliyince proje secebiliyor fakat programı calıstıramıyor.Fatal Error

Ancak lokalde Admin  yapınca programı calıstırıyor.

Lokalde admin olsun sorun değil Gpo dan bi ayar yokmudur security ve sharig sekmesini kaldırıcak ve program ekleme yi kaldıracak.?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2008 17:15
Serkan MUTLU
(@serkanmutlu-2)
Üye

Birde programın kurulu oldugu dizine o kullanıcıları paylasım güvenlik sekmelerine full yetki verdim olmadı..

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2008 17:16
Beyhan OSMANOGLU
(@BeyhanOSMANOGLU)
Üye

Merhaba.

Programın kendisini yada serverdaki bir db ye bağlı olan clientini bir şekilde *.exe ile kuruyorsanız ve ''Program Files'' ın altına kendisi için bir folder oluşturuyor ise Mesut beyin dediği gibi ilgili folder a yazma hakkı verildi ise o program açılması gerekir. User iken programı açamadığında event lara düşen loglar neler ?

Yada program yerel ağ üzerinden map vb. birşekilde çalışıyor ise yerel intranet ayarlarındaki güvenlik düzeyini kontrol edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2008 20:50
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Beyhan OSMANOGLU"]

Merhaba.

Programın kendisini yada serverdaki bir db ye bağlı olan clientini bir şekilde *.exe ile kuruyorsanız ve ''Program Files'' ın altına kendisi için bir folder oluşturuyor ise Mesut beyin dediği gibi ilgili folder a yazma hakkı verildi ise o program açılması gerekir. User iken programı açamadığında event lara düşen loglar neler ?

Yada program yerel ağ üzerinden map vb. birşekilde çalışıyor ise yerel intranet ayarlarındaki güvenlik düzeyini kontrol edin.

[/quote]

Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz :::)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2008 03:04
Beyhan OSMANOGLU
(@BeyhanOSMANOGLU)
Üye

[quote user="Eser SOLMAZ"][quote user="Beyhan OSMANOGLU"]

Merhaba.

[/quote]

Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz :::))

[/quote]

:):):).. EyvAllah Eser kardeşim. Burası F1 pisti gibi caddede görüşelim :P.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2008 11:38
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Oldu beyhanım ::))

Keyifler nasıl bu arada ???

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2008 12:22
Beyhan OSMANOGLU
(@BeyhanOSMANOGLU)
Üye

[quote user="Eser SOLMAZ"]

Oldu beyhanım ::))

Keyifler nasıl bu arada ???

[/quote]

Keyifler iyi çok şükür. Yoğun bu ara bi metro ethernet projesi var onun için koşturuyoz şimdi. Birde Backuplama için bir projesi çıkartılıp acil olarak yürürlüğe girmesi lazım nerden başlasam diye düşünüyorum... Senin keyif yerindedir inşAllah.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2008 14:28
Paylaş: