Anasayfa » Forum

Script ile açılışta...

Script ile açılışta paylaşım klasörü tanımlama  

RSS
hakan.seker
(@hakan.seker)
Yeni Üye

aşağıda komutu açılışa koyacağım.

fakat bu şekilde sıkıtı. acaba bu komutu yönetici ile açıp aşağıdaki komutu çlıştırmam lazım. nasıl bir batch yazmam lazım

net use R: \\1.1.1.8\liste /user:domain\user S123456 /Persistent:yes

Bu konu 3 ay önce Turan COŞKUN tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 22/03/2019 18:04
Sevan AKAL
(@SevanAKAL)
Yeni Üye

Merhaba,

Öncelikle bu şekilde user ve password bilgilerini göstermeniz uygun değil bunun için. Denetim masasında Kimlik Bilgilerinizi Yönetin kısmından, Windows Kimlik bilgilerine yeni bir kimlik bilgisi girin burada size serverinizin adi veya adresi kullanıcı adı ve şifresini dolduracağınız alanlar çıkacak. Bu şekilde net use komutundan şifre ve kullanıcı adını çıkarın. 

Kullanmak istediğiniz komutu notepad içerisine yazıp sonu *.bat veya *.cmd olarak açılışa kaydedin. Dosyanın özelliklerinden uyumluluk kısmından yönetici olarak çalıştırı seçin. Bu şekilde daha güvenli olur.

Bir diğer seçenek ise domain ortamınız varsa map yapmak istediğiniz kullanıcı adının özelliklerine girdiğinizde serverda, connect diye bir bölüm var orada istediğiniz sürücü harfini seçiğ yolunu yazarsanız login olduğunda map volume oluşur.

Bir diğer seçenek ise GPO ile yapabilirsiniz. Bunu da google da **server 2012 gpo map network drive** diye aratırsanız çok döküman bulursunuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2019 19:44
hakan.seker
(@hakan.seker)
Yeni Üye

polşcy şle yapamayız bilgisayar domainde değil

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2019 23:35
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tanınmış Üye Forum Yöneticisi

Hakan bey merhaba,

benzer 2 post oluşturduğunuzdan, diğerini kaldırdım.

soru başlığı ile içeriğin uyumlu olup, daha fazla detay vermeniz, hızlı ve net cevaplar almanızı sağlar.

örn. işletim sistemi 2012 r2 standard ve workgroup ortamı vb.

sorunuz noktasında, workgroup için control panel, credential manager altında ilgili paylaşım için kullanıcı/parola bilgilerini tanımlayın. 

bu yöntem script içerisinde kullanıcı/parola bilgilerinin görünmesinden daha güvenli olacaktır.

devamında script ile ilerleyecekseniz, aşağıdaki sırayı kullanarak deneyin.

task scheduler ile de talebinizi gerçekleştirmeniz mümkün, denemenizi öneririm.

net use R: /delete

net use R: \\1.1.1.8\liste

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/03/2019 01:00
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol