Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] win2012 upgrade

Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhabalar,

win2012r2 dan 2019'a upgrade yapmaya çalıştığımda 0*1900101 0*20017 hatası alıyorum bu hatayı geçmenin yolu var mıdır?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/07/2022 19:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Öncelikle inplace önerilen bir yükseltme yöntemi değildir, başta donanım ve kurulu uygulamaların 2019 uyumu olmaması nedeni ile genelde bu kadar yüksek bir geçiş başarılı olmaz. Yani 2008 to 2012 veya 2012 t0 2016 belki ama 2012 den 2019 arasında özellikle TLS ve SMB farkları düşünüldüğü zaman muhtemel kurulu bir veya birden çok uygulama veya kurulu sanal, fiziksel donanım desteği olmadığı için yükseltme yapamıyorsunuzdur.

Eğer ortamınız sanal ise aynı ortama aynı sanal makine sürümünde 2019 kurabiliyorsanız o zaman muhtemel sorun kurulu bir veya birden çok uygulamanın 2019 desteği olmamasıdır. Sadece uygulama gibi düşünmeyin örneğin NIS servisi 2016 ve sonrasında yok, misal bu 2012 de NIS rolü yüklü ise yine benzer şekilde hata alırsınız.

Merhaba, bunun pek çok nedeni olabilir, öncelikle aşağıdaki logları incelemenizi öneriyoruz

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-client/deployment/windows-setup-log-file-locations

Eğer bu bir sanal makine ise bir yedeğini alıp sanal makine donanımını güncellemenizi (sürümünü yükseltmenizi) öneririm. Eğer fiziksel bir makine ise firmware upgrade öneririm.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/07/2022 13:55

Murat uzun
(@itman)
Üye

Hakan Bey merhaba,

önerileriniz için teşekkürler. Ben sorunumu şu şekilde atlattım.

Sanal sunucu üzerindeki vmdk diskleri kurulum esnasında söküp upgrade denediğimde başarılı olabildim. Kurulum sonrasında da diskleri tekrar bağladık. Sanırım storage-windows tarafında bir uyuşmazlık vardı. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/08/2022 15:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Harika, geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2022 15:38

Paylaş: