Anasayfa » Forum

Bildirimler

trusted domain  

RSS
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

trusted olan domain deki userları kendi AD üzerinde göremiyorum nedeni ne olabilir?

Alıntı
Gönderildi : 21/01/2020 15:09
Ekrem Ersoy
(@ekremersoy-2)
Üye

merhaba,

trusted kurulduğunda kendi adniz üzerinde  diğer adye ait objeleri göremezsiniz. change domain yaparak çağırabilirsiniz. çağırdığınızda gelmiyorsa trusted kurulumunun one-way ya da two-way kurulmasıyla ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz ya da aradaki port erişimleriyle alakalı bir sorun da yaşanıyor olabilir.

iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2020 16:29
murat uzun
(@muratuzun)
Üye

@ekremersoy-2

Ekrem Bey merhaba,

Diğer domain userlarını disable da olsa görmem gerekiyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2020 17:34
Ekrem Ersoy
(@ekremersoy-2)
Üye

Merhaba

Users and computers kısmında change domain yaptığınızda trust kurduğunuz domaini seçip listeleme yapabiliyor olmanız lazim. Bu işlemi mi yapamıyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2020 18:09
murat uzun
(@muratuzun)
Üye

Ekrem Bey,

Bunu yapmama gerek yok ki.Benim Ad üzerimde trust domain hesaplarını daha önce belirttiğim Ou üzerinde görmem gerekiyor..Ben bunu istiyorım.Çünkü trust domaindeki bir kullanıcıya paylaşılmış folder üzerinde yetki vermem gerekiyor amacım bu

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2020 18:17
Ekrem Ersoy
(@ekremersoy-2)
Üye

Merhaba

Belirttiğiniz şekilde bir kullanım bilmiyorum ama folder yetkilendirmesi yaparken de domaini seçebileceğiniz alan mevcut (location) gerekli domain değişikliğini yapıp userları görebilirsiniz

Bu ileti 1 ay önce Ekrem Ersoy tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2020 19:00
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Öncelikle trust modeliniz nedir? Yani Forest Trust ve two-way mi? Eğer çift yönlü trust yok ise bu normal bir durum.

Bahsettiğiniz gibi kendi OU yapınızda trust attığınız domain kullanıcılarını göremezsiniz. Bahsettiğiniz klasör içinde benzer bir durum, klasör üzerine gelip izinlere gelip kullanıcı arama menüsünde önce location bölümünden diğer domain' i seçip ondan sonra kullanıcı seçmeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2020 22:56
Paylaş: