fbpx
Anasayfa » Forum

server 2003 standar...

[Çözüldü] server 2003 standart php mysql  

RSS
Can isLamoğlu
(@canislamoglu)
Üye

merhaba windows server 2003 standartta  şöyle bir sorunla karşılaştım videoda  kaıyt sistemindemi bi hata var anlayamadım tam ama sorunum şu
buradaki videoda
http://tv.cozumpark.com/video/132/iiS-6.0-uzerinde-PHP-ve-MySQL-Uygulamalari-Wordpress-ve-Joom-Yukleme-Adimlari

videoyu adım adım takip edip yaptım yanlız şurda bir sorun ile karşılaştım bunu nasıl çözebilirim acaba php mysql kurdum wordpress i ve joomlayıda siteye yükledim fakat wordpress te adres çubuguna http://www.xxx.com/wp yazdıgımda wordpresin kurulum sayfası açılmıyor şu hatayı veriyor
php 5.2.10 kullanıyorsunuz wordpress kurulumunuz 5.2.2 bunun için 5.6.20 kullanmalısınız gibi bir hata aldım bunun birbiryle uyumlu olan php ve wprdpress dosyalarını bulamadım acaba nasıl temin edebiliriz bu sorunu çözmek için birde mysql 5.1.35 çalışmadı onun yerine mysql4.1.22 kullandım bununla alakalı değildir sanırım çunkü videodaki bende çalışmadı o yuzden o sürümü kullandım sanırım açıklayabilmişimdir . şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 19/08/2019 23:03
Konu Etiketleri
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Üye Forum Yöneticisi

merhaba,

kullandığınız işletim sistemi sürümünün eski olmasından dolayı, harici uygulamalarda bu tarz sorunlar yaşamanız normal, değiştirmenizi öneririm.

referans adres üzerinden mysql 5.5 indirerek, bu versiyonu kullanın.

https://downloads.mysql.com/archives/community/

diğer adımlar için yine aşağıdaki referans adres fikir verebilir.

, https://codex.wordpress.org/Install_Internet_Information_Services_7.0_and_WordPress_3.0.3_by_Using_the_Microsoft_Web_Platform_Installer_3.0

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2019 23:33
Can isLamoğlu
(@canislamoglu)
Üye

@turancoskun

hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim saolun varolun yalnız webplatform de çalışmadı diğer adım olan oda sanırım sona ermiş o yüzden

Bu ileti 3 ay önce Can isLamoğlu tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 20/08/2019 22:02
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Üye Yönetici

Selam, evet video çok eski artık güncel sürümleri kontrol etmek lazım.

2003 bitti, her türlü yani desteği bile olmayan bir işletim sistemi için artık bence sizde daha fazla vakit harcamayın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/08/2019 15:14
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: @canislamoglu

@turancoskun

hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim saolun varolun yalnız webplatform de çalışmadı diğer adım olan oda sanırım sona ermiş o yüzden

lisans olmadığından 2003 server üzerinde böyle bir kurulum yapmak istiyorsanız, windows yerine linux kullanmanızı öneririm.

sanal olarak onprem konumlandırabilir veya wordpress hosting veren cloud çözümleri inceleyebilirsiniz.

onprem için fazlası ile kaynak mevcut, takıldığınız noktada tekrar bakabiliriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/08/2019 22:51
cem kılıç
(@cemkilic)
Üye

php ve mysol ın entegre calısması ıcın apache server kurmanızı lazım 2003 eskı bır sürüm oldugu ıcın desteklemıyor olabılır onun yerıne redhat linux 6,4 öerebılırım hem server hem yazılım tarafında paketler mevcut umarım ısınıze yarar ıyı calısmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2019 17:38
Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ
(@zulfumehmetozcifci)
Üye

Sadece php kullanacaksanız, size tavsiyem; linux kurmanız linuxda apache yada nginix kullanmanız; windows üzerinden yürümeniz gerekiyorsa; xammp kullanmanız olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2019 11:38
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol