Forum

Sertifika yüklemesi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sertifika yüklemesi hakkında

duman
(@ersin)
Üye

Merhaba

İis seever tarafında wildcart sertifikası yüklemek istiyorum. Bu zamana kadar bir çok kez yükledim. iis tarafına sertifika yükledim. sertifika yükleniyor fakat iis tarafından çıktığımda sertifika yüklenmemiş gibi gözükmüyor.  Sertifikada bir sorun yok. çözüm bulamadım.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15/05/2022 00:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

IIS sunucusu üzerine MMC konsolundan veya IIS konsolundan sunucu sertifikası yüklemeniz sonrasında ise ilgili web sitesi üzerindeki binding ayarlarında bu yeni sertifikayı seçmeniz gereklidir.

Eğer sertifikayı yüklemenize rağmen IIS konsolunda görünmüyor ise uygun olmayan bir sertifika yüklemiş olabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2022 16:13

duman
(@ersin)
Üye

@hakanuzuner 

Teşekkürler Hocam. Sornu hallettim. Wildcart sertifikasını oluşturduğum sunucu üzerinde aynı sertifikayı yüklemiştim. burada sorun yoktu. buradan sertifikayı export ettim. sorunlu olan sunucuya buradan yükledim. sorun düzeldi. Oluşturulan wildcart sertifikası üzerinden install etmeye çalıştığımda sertifika görünmüyordu.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15/05/2022 17:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Eğer sertifika istek dosyası bir bilgisayar üzerinden talep edildi ise gelen cevap dosyasını yani sertifikayı aynı makinede import edip daha sonra başka makine için export edebilirsiniz. Public Key mantığı gereği sistem böyle çalışıyor.

Bir istek yok, doğrudan üretici üretti ise buna gerek olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2022 17:21

Paylaş: