Anasayfa » Forum

pst boyutunu uyarma...

pst boyutunu uyarması  

RSS
hakan.seker
(@hakan.seker)
Yeni Üye

Merhaba

480 tane bilgisayar pst de kullanıyor. yedekleme maksatı ile. bu boyut yüksek olunca bazıları 50 gb bulluyor ve patlıyor. acaba bununla ilgili poicy ile pst boyutu 20 gb. gelince uyarı vermesini ve yeni bir pst oluşturulması için uyarı yapması için ne yapmalıyız

Alıntı
Gönderildi : 20/03/2019 09:37
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Bulunduğum şirkette her yıla ait ayrı ayrı PST dosyaları (hatta çoğu kullanıcıda Gelen ve Gönderilen şeklinde) oluşturuyoruz. Artık standarda oturdu diyebilirim. Kullanıcılar kendileri maillerini ilgili klasörlere taşıyabiliyorlar.

bospst

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2019 12:34
Kerim CANTÜRK
(@kerimcanturk)
Yeni Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Bunun için aşağıdaki linkteki ayarları baz alıp bir script oluşturup, default policy veya outlook kurulumlarını düzenleyerek aşağıdaki gibi bir ayar yapılabilir. Sadece clientlarınızda reg file güncellemeniz yeterli olacaktır.

https://support.microsoft.com/en-us/help/832925/how-to-configure-the-size-limit-for-both-pst-and-ost-files-in-outlook

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2019 14:16
CumhurAltan
(@cumhuraltan)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar @hakan.seker,

Mail  arşivleme çözümleri üzerine  odaklanmanızı öneriyorum, Mailstore  F/P oldukça  başarılı bir  ürün.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2019 23:45
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

480 adet mailbox kullanan bir yerde ben olsam mail yapılanmasını gözden geçirirdim.

Ofis 365 ürününü ciddi ciddi düşünürdüm.

Burada merkezi sistemli bir yapı sizin için, masraftan kısma, yönetim giderlerinden kısma, vergiden düşüm olarak önünüze çıkabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2019 09:32
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol