İnternet çıkışında ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] İnternet çıkışında gidilen sitenin tüm ip adresleri  

RSS
serkan topaloglu
(@serkantopaloglu)
Üye

Selamlar

Sualimi doğru kısımdamı yaptım bilmiyorum.

Bir kullanıcı internette bir siteye gitmek istediği zaman hali ile firewall tarafında kısıtlama ile karşılaşabiliyor.  

Bazı kullanıcıların belirli sitelere girmesi gerekir, başka bir yerlere girmemesi gerekir. fakat siteye yetki  verdiğimizde yeterli gelmiyor. Bir sürü yer ile bağlantısı var.

benim öğrenmek istediğim bir siteye yetki vermek istediğimde bu sitenin açılabilmesi için daha nerelere yetki vermem gerekiyor. Bunu gösteren bir tool varmı

Alıntı
Gönderildi : 22/10/2020 19:05
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Bu eski bir yöntem, artık ne yazık ki tek bir site değilde kategori bazlı sınırlama yapılıyor. Ancak illaki tek site olacak ise loglardan tek tek takip edip o site ile ilişkili ama gerekli sitelere izin vermeniz gerekli.

Örnek site açılırken google reklamları için google ads servislerine bağlanır, bunun görürsünüz ama buna izin vermek zorunda değilsiniz. Özetle biraz bilgi gerekiyir hangisinin gerekli hangisinin izleme veya reklam linki olduğunu anlamak.

Firewall olarak ne kullanıyorsanız soruyu doğru yere taşıyacağım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/10/2020 19:57
Paylaş: