Forum

IIS8.5 HTTP Error 4...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] IIS8.5 HTTP Error 404.0 - Not Found

10 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
580 Görüntüleme
(@fikrettkuzzey)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Farklı bir windows sunucuda çalıştırdığımda sorunsuz çalışan asp yazılımı şuanki sunucumda çalıştırıyorum hata veriyor sayfaları göremiyor örnek domain;

Screenshot 1

Gönderildi : 14/07/2021 11:01
Konu Etiketleri

(@enginkosova)
Gönderiler: 375
Üye

path hatalı sanırım. path kontrol eder misiniz?

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2021 11:12

(@fikrettkuzzey)
Active Member
Konu başlatıcı

@enginkosova

Screenshot 1

dosya yolu doğru herhangi bir hata göremiyorum

Gönderildi : 14/07/2021 12:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

https://stackoverflow.com/questions/5677099/routing-http-error-404-0-0x80070002

Bu da aynı konu. muhtemelen web config düzenlemeniz gerekir önceki sunucuya bakarak config uygulayın derim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2021 12:40

(@fikrettkuzzey)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz İbrahim hocam net üzerinde ki tüm makaleleri inceledim ilk olarak baktığım her yazılıma yeni başlayan kişi gibi stackoverflow oldu fakat ne oradaki çözümler nede çözümpark forumdaki çözüm yolları işe yaramadı bir önceki sunucuya bizzat bağlantım yok maalesef sadece maestropanel üzerinden bağlanabiliyorum bir başka yazılımlarda sorunum olmuyor sadece bu script üzerinde bu hatayı alıyorum tüm dosya komutlarını, web config dosyasını vs. bir çok ayarlama yaptım sorun tam olarak şu domaine giriş sağladığınızda scripti çekiyor veri tabanı ile haberleşebiliyor da bizzat sql üzerinde değişiklik yaptığımda görüyor fakat kategori girişi yaptığımda veya admin panele giriş yapmak istediğimde bu şekilde dosya yolunu bulamıyor yardımcı olacaksa scriptin config, tüm ayarların gerçekleştirdiği dosyaları ileteyim

Gönderildi : 14/07/2021 13:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

O zaman konu beni aşıyor ama bunu forumdan da çözdüremezsiniz. IIS'de uzman biri ve o kodları okuyabilecek düzeyde birinin bakması lazım ki aşama kaydedebilesiniz. 
Paylaştığınız hata çok genel bir hata onun üzerinden ilerlemek mümkün olmaz detaylı log bakarak ne olduğuna bakmanız lazım ki fikir üretilebilsin. admin panele girildiğinde diyorsunuz bu demek ki route ile ilgili değil giriş yapıldığında bir eventlog oluşuyor mu bakmak lazım biri başında analiz etmeden config kodlara bakarak anlayabilir mi bilemiyorum.
Mantıken adım adım çakıldığı aşamada ne olduğunu bulmanız lazım ama asp ile nasıl yapılır bilmiyorum.
Buradaki uzman arkadaşlar görürse fikir verir.

Ör
https://techcommunity.microsoft.com/t5/iis-support-blog/iis-7-5-how-to-enable-iis-configuration-auditing/ba-p/347239

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2021 13:57

(@fikrettkuzzey)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Yönlendirmeniz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Gönderildi : 14/07/2021 14:09

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Merhaba;

Yazdıklarınızdan benim anladığım yeni sunucu üzerinde ASP desteği ile ilgili bir sorun olmadığı. Bu durumda yazılım tarafına odaklanmanız gerekir. Bunu da en iyi yazılım üreticisi gerçekleştirebilir. Forum üzerinden zor.

Gönderildi : 14/07/2021 14:15

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

@enginkosova belirtmiş ancak bende hatırlatayım. Config / path parametrelerinizi de kontrol etmelisiniz.

Bknz: Jetonun geç düşmesi.

Gönderildi : 14/07/2021 14:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bir IIS uzmanı olarak bu hata çözümü için bilindik path ile başlayıp sonrasında ilgili path içerisinde default page tanımlarının path içerisindeki tanımlar ile uyuşmasını kontrol edebilirsiniz. İzin vs sorunu olsa başka bir hata alırsınız ancak 404 hatası ilgili sayfanın olmadığını gösteriyor, bu durumda bu path için webconfig dosyasını kontrol etmeniz şart. Ayrıca sorun IIS kaynaklı olmayabilir, yani kod tarafınıda birisinin kontrol etmesi gerekli.

Serkan yorum yapmış zaten, eski site .net, asp vs eğer ek bir bileşen istiyor ise ya da php gibi yeni sunucuda tüm bu 3. parti program veya windows özelliklerinin ekli olmasıda şart.

Yine .net sürümü v2 mi v4 mü app pool üzerinden kontrol etmek lazım. 

Ama sonuçta forumdan böyle bir sorunu çözmeniz çok kolay değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2021 23:14
Kuzey and Kuzey reacted

Paylaş: