Forum

gpupdate yapıldığın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpupdate yapıldığında hata

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

gpupdate /force  yaptığımda aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor.Bugun gpo ile bir program dağıtmaya çalışmıştım ondan sonra bunu yapmaya başladı. GPO yu iptal ettim ancak düzelmedi. Nasıl çözebilirim bunu,

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/08/2012 16:55

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

gönderdiğiniz resimde herhangi bir hata yok. user ve computer ayarları başarılı bir şekilde tamamlanmış.

size hata varsa event log altından takip edebilirsiniz diyor.

ek olarak aşağısında bazı ayarlar uygulanabilmesi için bilgisayar yeniden başlatmanız gerekiyor diyor.

Gönderildi : 04/08/2012 03:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Ancak Daha onceden boyle bir ekran cikmiyordu ve gpupdate /force yaptigimda policy i refresh yapiyordu.Simdi ise bu ekran cikiyor ve Yes dersem restart ediyor No dersem ekran kapaniyor fakat Update etmiyor.Update olmasi icin illaki restart etmem gerekiyor.Sıkıntı buydu.

Gönderildi : 06/08/2012 14:07

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

group policy ile sistemin restart edilmesini gerektiren yeni bir ayar yaptıysanız durum bununla ilgilidir. son zamanlarda yaptığınız değişikliklere bakın. içinden çıkamazsanız bizimle paylaşın.

Gönderildi : 06/08/2012 14:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Son zamanlada yaptigim tek degisiklik GPO ile Mail Archiver icin Outlook Connector msi i dagitmistim ondan sonra boyle oldu. GPO yu iptal ettim ancak duzelmedi.

Gönderildi : 06/08/2012 17:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu bir hata değil ekranda yazanın turkce özeti su sekilde

computer tarafında yaptığınız poliçeler ancak açılışta aktif edilebilir 

bu yuzden yeniden başlatmanızı istiyor

Gönderildi : 06/08/2012 17:42

Paylaş: