Forum

bilgisayardaki bir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] bilgisayardaki bir porta telnet atmak

duman
(@ersin)
Üye

Merhaba

kullandığımız program 3100 portunu kulanıyor. vpn ile gelindiğinde sadece 3100 portuna izin verilince programa giriş yapılıyor. bunu server tarafında port açık olduğu için yazdım. sorun herhangi bilgisayardan bu bilgisayara telnet atınca ( telnet server 3100) telnet atamıyorum.

Programla ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz. Firma telnet atmadığı için bir şey yapmıyor. herhangi bir firewall yok. server tarafında  firewall kapalı. programa giriş olduğu halde neden telnet atmaz

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27/04/2022 12:36
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Eğer program UDP kullanıyor ise telnet sadece tcp protokolü için çalıştığından telnet atamazsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/04/2022 14:00
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: @ersin

Merhaba

kullandığımız program 3100 portunu kulanıyor. vpn ile gelindiğinde sadece 3100 portuna izin verilince programa giriş yapılıyor. bunu server tarafında port açık olduğu için yazdım. sorun herhangi bilgisayardan bu bilgisayara telnet atınca ( telnet server 3100) telnet atamıyorum.

Programla ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz. Firma telnet atmadığı için bir şey yapmıyor. herhangi bir firewall yok. server tarafında  firewall kapalı. programa giriş olduğu halde neden telnet atmaz

Advanced Port Scanner gibi bir program ile test edebilirsiniz hangi portların açaık kapalı olduğunu

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/04/2022 14:05
Paylaş: