belirli usb leri en...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] belirli usb leri engelleme, şirket için any desk program ihtiyacı  

RSS
hasan koca
(@hasankoca)
Üye

Selamlar

Kurumumuzun şöyle bir ihtiyacı var. Usb kontrolü yapabilecek (bizim izin verdiğimiz usb lere izin verecek, izin vermedilerimize kabul etmeyecek bir uygulamaya ihtiyacımız var.  Biz Trend micro apex one kullanıyoruz. Burada usb için izin verme veya izin vermeme seçeneği var. bu ihtiyacımızı karşılamıyor.

bunun yanında şirket içinde any desk gibi uzaktan bağlanıp kullanıcı sorunlarına müdahale edebilecek bir yazılım.

bunların her ikisinide aynı uygulamada yapabilecek bir uygulama var mı? paket halince olursa daha uygun geleceğini düşünüyoruz.

Alıntı
Gönderildi : 19/07/2020 21:14
Birol Benli
(@birolbenli)
Üye

Manageengine desktop central enterprise + secure gateway işinizi görür. Ayni zamada yama, uygulama deploy gibi özelliklere de sahip olursunuz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/07/2020 22:10
hasan koca
(@hasankoca)
Üye

Manageengine desktop central enterprise + secure gateway ile usb ve any desk gibi kullanıcılara uzaktan müdahele edebiliyormuyuz

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/07/2020 22:15
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Bu işi ben 200 makinalık ortamda Eset Antivirus ile yapıyorum. Arayüzü yönetimi ve aygıt kontrolü çok başarılı.

https://www.cozumpark.com/eset-remote-administrator-bolum-5-era-cihaz-yonetimi/

Windows ile çözebilirsiniz ancak çok akıcı değil biraz yorar.

https://www.cozumpark.com/windows-server-2019-gpo-ile-istenilen-flash-belleklerin-kullanimina-izin-vermek-veya-yasaklamak/

Paranız varsa en ideli DLP istemleri.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/07/2020 22:22
hasan koca
(@hasankoca)
Üye

@www-rizasahan-com

Rıza bey selam.  Elimizde antivürüs olarak trend var. memnunuz. Symantec dlp var fakat bu özelliği yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/07/2020 22:44
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Endpoint çözümleri aslında device control tarafında talebinizi direk karşılar, Trend Micro tarafı ile görüştünüz mü ?

Trend Micro yapınızda olmasa Comodo önerirdim, uzun süredir benzer süreçler için kullanıyorum.

Comodo dragon platformu içerisinde bulunan itsm çözümü her iki talebinizide karşılıyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/07/2020 10:10
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

@hasankoca

Merhaba,

Ben bir kaç çözüm önerisi sundum.

Maliyetine veya iş akışına göre bunlardan birisi ile ilerlemeniz şart.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/07/2020 11:28
Paylaş: