AD Yeniden Kurulum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] AD Yeniden Kurulum  

RSS
Hamit Turgut
(@hamitturgut)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Şirkette AD DS yapısı mevcut. Fakat daha önce az berberlik bilenler 2 veya 3 defa türkçe ingilizce karışık kurulum yapmışlar. (DFL ve FFL w2012) Dolaysıyla AD çorba olmuş. Amacım fresh bir kurulum yapıp benim istediğim kullanıcıları yeni domaine transfer etmek. Eski yapıdaki SID korunacak. Kullanıcılar login ve profillerini kaybetmeyecek. Ama ben arkada AD DS komple değiştirmiş olacam. Böyle birşey mümkünmü ?

O Bir Efsane

Alıntı
Gönderildi : 24/06/2020 14:01
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Bu durumda yeni bir ADC kurup, daha sonra FSMO rollerini bunun üzerine alıp sonra eski DC ortadan kaldırmalısınız.

https://www.cozumpark.com/server-2016-additional-domain-controller-kurulumu/

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2020 14:07
Hamit Turgut
(@hamitturgut)
Üye

ADC kurarsam replikasyonda butun user (objeler) adc 'ye gelmez mi?. Eğer gerlise benim istemediğim durum oluşmuş olur. Ben ise sadece istediğim userları yeni yere atmak istiyorum.

O Bir Efsane

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2020 16:13
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Cross forest domain migration yapabilirsiniz bu durumda

http://tv.cozumpark.com/video/575/ADMT-ile-Windows-Server-2012-R2-Cross-Forest-Active-Directory-Migration

iyi çalışmalar

Bu ileti 4 ay önce Vasvi UYSAL tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2020 16:41
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Hamit Bey cross forest migration uzmanlık isteyen bir konudur, sadece AD taşıması olacak ise video yardımcı olacaktır ancak ortamda exchange server ve benzeri ürünler var ise sıkıntılı bir süreç olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2020 16:51
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Bu arada amaç sadece kullanıcı profillerini korumak ise yeni bir Ad domain kurup forensit profile wizard ile yeniden domaine alırken istediğiniz profili kullanmalarını sağlayabilirsiniz clientlerinizin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2020 16:55
Hamit Turgut
(@hamitturgut)
Üye

Çok teşekkür ederim. Videodaki gibi yaptım ve problem çözüldü gibi. Ortamda exchange var ama çok sorun edilmediği için yapabildim. Baklım....

O Bir Efsane

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2020 16:32
Hakan Uzuner beğendi
Paylaş: