Anasayfa » Forum

access point tavsiy...

access point tavsiyesi  

RSS
hakan.seker
(@hakan.seker)
Üye

liman için demo yapılacak hem cisco hemde altai marka. baştan başa 900 metrelil bir liman. acaba limanda hangisi iyi çalışır. ciscoyu biliyoruz altai access point biliyormusunuz

Alıntı
Gönderildi : 14/03/2019 10:09 am
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: hakan.seker

liman için demo yapılacak hem cisco hemde altai marka. baştan başa 900 metrelil bir liman. acaba limanda hangisi iyi çalışır. ciscoyu biliyoruz altai access point biliyormusunuz

Burada bütçe ve konumlanacak Access point sayısı nedir? Access point üzerinden geçecek olan veri boyutu nedir? Kullanım amacı yani.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 10:18 am
Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ
(@zulfumehmetozcifci)
Üye

Marka ve model belirtmek her zaman zor bir karar olmuştur.

Dış AP için Altai kullanmadım ama 4 adet UBNT Nano Station m5 Bingöl soğuk ve sıcak dönemlerinde kullandım hiçbir sorun yaşatmadı bana. 24 saat ip güvenlik kameraları üzerinden sürekli sunucuya sürekli veri akışı sağlanıyordu.

Tabi sizinde işinizi göreceği anlamına gelmez. Bunları belirlemek için

1. İstemci sayısı,
  2. Veri transferinin büyüklüğü,
  3. Dış ortamda kullanılacaksa dış ortam koşulları,
  4. Bütçe

Gibi uzayıp giden bir listeyi belirledikten sonra marka tercihi yapmak daha mantıklı olacaktır.

Not: Konularımızı açarken kategorilere dikkat edelim. Konunuz Network ile alakalı olduğu için Netwok kategorisine taşımanız daha iyi olacaktır.

Bu ileti 4 ay önce Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 10:50 am
hakan.seker
(@hakan.seker)
Üye

hocam
sağlı sollu 4 tne access point kurulacak. şu an için bütçeye bakmıyorum. bana liman ortamında sorunsuzz çalışacak cihaz bakıyorum. el terminali ile erp yazılımına bağlanıp bilgi girecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 11:44 am
CumhurAltan
(@cumhuraltan)
Üye Forum Yöneticisi

hocam
sağlı sollu 4 tne access point kurulacak. şu an için bütçeye bakmıyorum. bana liman ortamında sorunsuzz çalışacak cihaz bakıyorum. el terminali ile erp yazılımına bağlanıp bilgi girecek.

Selamlar Hakan Bey,

900 metre için 4 adet cihaz yeterli gelecek mi  cihazların yayın  kapasitesi ve  sinyalleri ilettiği mesafe ne  kadar uzun olsa da bu  cihazlara  bağlanmak için  kullanacağınız client cihaz ( El terminalleri ) ların sinyalleri iletme mesafeleri de  oldukça  önemlidir. ( Kısaca  şöyle  örnek vereyım Ap 400 metre uzaklığa  kadar  sinyali iletebiliyor  ancak bağlanacak cihaz 150 metre sinya iletebiliyor 150 metreden sonra client  sinyalleri alacak ancak  gönderdiği cevaplar AP'ye  kadar  ulaşamayacak )

* Bütçe  sıkıntınızda  yok ise ARUBA  ürünlerinede  yoğunlaşın derim Wireless tarafında  oldukça  başarılı ürünler POC çalışması yapıp akabinde karar verebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 12:03 pm
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Endüstriyel tipli bence ideal olur. Sundray Uzun mesafe çekim gücü, hava şartlarına dayanım, poe, 5GHZ, rooming yapısı bence incelenizde yarar var. Genel olarak zaten piyasada kabul görmüş bir çok cihazın özellikleri ortak noktada. 

http://www.sundray.com/product/contrast13.html

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 12:06 pm
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

@cumhuraltan belirttiği gibi bende Aruba tavsiye edebilirim. Yine arkadaşlar belirtmiş, sağlıklı bir yapı için AP tarafının güçlü olduğu kadar istemci tarafınız da güçlü olmalı.

Ayıca tavsiye sunan arkadaşlar (ben dahil) kendi tecrübeleri ve çalışma ortamlarına göre öneride bulunuyor. Hepimiz biliyoruz ki kablosuz yapı için dış etken / çalışma ortamı çok önemli. Ben yerinizde olsam ilgili ürünlerden demo talep ederdim. Ancak AP sayınız az, demo talebiniz için destek olabilirler mi bilmiyorum. 4 adet AP ile 900 m. mesafe biraz zor gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 12:38 pm
OZKAN BURGAC
(@ozkanburgac)
Üye

Merhaba ,

Tavsiyem UBNT Sector antenleri ürün oldukça başarılı ve yıllarca sorun yaşamadan kullanabilirsiniz 

Site ürün örneği için araştırmanızda fayda var

Bu ileti 4 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2019 6:51 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol