Forum

Windows 2012 Remote...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2012 Remote Desktop Program calistirmak

MuharremAYDIN
(@MuharremAYDIN)
Üye

Merhaba,

VirtualBox üzerine 1 Adet DC ve 1 Adet Remote Desktop Server kurdum, isletim sistemi her ikiside Windows 2012

Client tarafinda Remote Desktop Connection ile baglanti kuruldugunda xxx.exe  uygulama calistirmak istiyorum, ama bu uygulamayi kullanicinin özeliklerinde su programi calistir diyerek olmasin Remote desktop server üzerinde bunu nasil yapabilirim, Remoteapp programi ekledim. Internet explorer ile girdigim zaman gözüküyor ama Remote Desktop Connection ile girdigimde kullaniciya Desktop geliyor ben sadece xxx.exe nin gelmesini istiyorum.

Saygilar 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17/08/2015 20:57

Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

MuharremAYDIN
(@MuharremAYDIN)
Üye

[quote user="Birkan URLU"]

Merhaba, amacınıza uygun bazı çalışmalar yapmışsınız aslında. Remoteapp sadece Web browser'da çalışan bir yapı değil, client tarafında ilgili uygulamanın .rdp uzantılı bir istemci kısayoluyla Remote Desktop yapmadan uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz.

ŞU google araması sonucu çıkan ilk seçenekteki makalenin 15. resmine bakarsanız eğer ilgili alanları kendinize göre doldurup General sekmesinden Save as yaparak istediğiniz gibi bir şeye sahip olabilirsiniz.

Aslında buna bile gerek kalmadan Remoteapp rolü arayüzünde bu gibi kısayollar hazırlayan bir ekran vardı diye hatırlıyorum.

[/quote]

15. Resimdeki Kullanici tarafinda yapiliyor ben onu istemiyorum Remote Server tarafinda yapmak istiyorum. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/08/2015 19:52

Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Ahmet Musa KOSALI
(@ahmetmusakosali)
Üye

1-) rds rolu kurulmadan önce tüm uygulamaları kurun 

2-) rds rolu altındaki hem web access hem sesion host hem de connection broker rolleri ekleyin veya quick instalation altından rds deploy seceneği ile kurulum gerçekleştirin

3-)  web access ve remoteapp yapılandırması uzun olduğundan aşağıdaki linkteki Fatih Karalioğlu hocamın video sorunuca cevap olacaktır 

http://tv.cozumpark.com/video/379/Server-2012-RDS-WebAccess-Uygulama-Yayinlama-RemoteApp-Deployment

4-) rds dışı bir makineden web portala girip uygulamayı getirebilirsiniz veya windows 8/8.1 metroUI a ekleyerek direk çalıştırabilşrsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2015 00:44

Ahmet Musa KOSALI
(@ahmetmusakosali)
Üye

Sunucuya web access ve connection broker kuruldu mu sunucuya ancak admin olan kullanıcılar "mstsc / admin" komutu çalıştırarak bağlanılabilir

son kullanıcılar bağlanamayacaktır.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2015 00:47

Paylaş: