Terminal Server Log...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Login de program başlatmak  

RSS
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

Merhaba, aşağıdaki konu için yardıma ihtiyacım var. yardımcı olacak arkadaşlara  şimdiden teşekkür ederim.

İzmir de  2 adet serverimiz var. iki serverin de işletim sistemi 2008 Server. biri domain server AD ve yapılandırmalar mevcut. 2. server  ise AD nin altında çalışıyor. 2. serverde 15 adet CAL listansımız var .  kullandığımız paket program 1. yani Domain server de kurulu . 2. server i kurup cal lisansı almamın nedeni uzaktan bağlanan kullanıcıları direk domain server e değil de ikinci bir server e ulaştırıp,  oradan dosya yolu ile domain serverden programı kullanmalarını sağlamaktır.

sorunum şu şekilde. 2. server e direk bağlanan  clientler  in AD - user - properties - enviroment kısmına adresi yazınca bağlanırken çalışacak program otomatik açılıyor. program ı kapayınca term srv den otomatik olarak oturum kapanıyor. ( adres Örnek : \\10.0.0.2\v11xxR\xxxxxx.exe )

fakat direk olarak domain server e uzaktan ulaşması gereken bir bilgisayarım var . uzaktan bağlanıyor. kullanıcı ayarlarında enviroment  kısmı gerekli şekilde dolu ( direk bağlandığı için yerel adres var  "c:\v11xx\R\xxxx.exe" gibi. ) fakat direk desktop açılıyor. program başlamıyor. konu hakkında acil yardım gerekiyor.

Not: modem de 2 adet yönlendirme var. 3389 ve 3390 ı kullandım. 2. serverden bağlananlar 3389 dan 1. server için bağlanacak olanlar 3390 dan bağlanıyor. 1. server e ip i yazarken şu şekilde bağlanıyorum.. 81.xxx.xx.xxx:3390  gibi 

Alıntı
Gönderildi : 04/02/2013 23:48
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="Seckin SAVAS"]

Merhaba, aşağıdaki konu için yardıma ihtiyacım var. yardımcı olacak arkadaşlara  şimdiden teşekkür ederim.

İzmir de  2 adet serverimiz var. iki serverin de işletim sistemi 2008 Server. biri domain server AD ve yapılandırmalar mevcut. 2. server  ise AD nin altında çalışıyor. 2. serverde 15 adet CAL listansımız var .  kullandığımız paket program 1. yani Domain server de kurulu . 2. server i kurup cal lisansı almamın nedeni uzaktan bağlanan kullanıcıları direk domain server e değil de ikinci bir server e ulaştırıp,  oradan dosya yolu ile domain serverden programı kullanmalarını sağlamaktır.

sorunum şu şekilde. 2. server e direk bağlanan  clientler  in AD - user - properties - enviroment kısmına adresi yazınca bağlanırken çalışacak program otomatik açılıyor. program ı kapayınca term srv den otomatik olarak oturum kapanıyor. ( adres Örnek : \\10.0.0.2\v11xxR\xxxxxx.exe )

fakat direk olarak domain server e uzaktan ulaşması gereken bir bilgisayarım var . uzaktan bağlanıyor. kullanıcı ayarlarında enviroment  kısmı gerekli şekilde dolu ( direk bağlandığı için yerel adres var  "c:\v11xx\R\xxxx.exe" gibi. ) fakat direk desktop açılıyor. program başlamıyor. konu hakkında acil yardım gerekiyor.

Not: modem de 2 adet yönlendirme var. 3389 ve 3390 ı kullandım. 2. serverden bağlananlar 3389 dan 1. server için bağlanacak olanlar 3390 dan bağlanıyor. 1. server e ip i yazarken şu şekilde bağlanıyorum.. 81.xxx.xx.xxx:3390  gibi 

[/quote]

Programı açılmayan o kullanıcının acaba C:\v11xx\ dizininde read&execute yetkisi olmayabilir mi ? Bu dizinde domain users grubuna read&execute hakkı verip tekrar dener misin, yada domain admin hakkına sahip bir kullanıcının profile environment'ine bu pathi ekleyip o kullanıcılyla dcde oturum açıp yine test edebilirsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 01:37
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

Merhaba, öncelikle cevap için teşekkürler. Yetkiler kısmında sorun yok. sadece kullanıcı bağlanınca  direk masaüstü geliyor ve server e tam yetki alıyor. bunu istemiyorum. direk program başlasın istiyorum. GPO ile çözülebileceğini makalelerden okudum ama sorunlarla karşılaşıyorum.

siteye resim nasıl yükleyebilirim prnt scren yapabilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 02:18
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

basalt/çalıştıra gelin, dsa.msc yazın ve enter a basın, hangi kullanıcıda bu işlemi yapmak istiyorsanız kullanıcı adının üzerinde properties e tıklayarak environment e tıklayın start to following program yaza programınızın yolunu yazın ve apply diyerek kapatın kullanıcı oturumunu yeniden başlattığında o programla açılacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 13:58
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

Merhaba,

yüklediğim resimdeki gibi denedim. olmuyor.

🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 20:00
VOLKANDEMIR
(@VOLKANDEMIR)
Üye

Seçkin Bey Programın yolunun başına ve sonuna "" tırnak işareti koyup denermisiniz. 

"E:\Netsis\RCStandard\TemelSet\Ephesus.exe"

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 20:39
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

malesef olmadı.  resimdeki gibi denedim. 🙁 başka yolu yokmudur direk programın çalışmasının

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 21:51
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

hata nedir. olmamsı çok garip.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 10:51
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

Merhaba, direk açılmasını yapamadım. Fakat şu şekilde çaışıyorum. Bir GPO oluşturdum. Kullanıcıyı onun içine aldım. Masaüstünede task bar  ve başlat menüsünde tüm herşeyi yasakladım. Masa üstü sağ tuş ile tıklamaya kadar herşey yasak. sadece programın exe aktif. bu şekilde yola devam ediyorum.

yanlız yasaklayamadığım iki  kısım var. onu GPO da bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz. Resmi linktedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 15:45
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa479087.aspx

sayfayı sonuna kadar incelerseniz tamda sizin ihtiyacınıza yönelik olduğunu göreceksiniz

iyi çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 17:53
Ali Çevik
(@AliCevik)
Üye

Merhaba Seçkin,

Administrative Tools ' u hangi GPO ile yasakladın acaba? Bende uzak masaüstü kullanıcıları için bu tür kısıtlamalar yapmıştım. Fakat Administrative Tools' u başlattan bir türlü kaldıramadım.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 19:05
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

[quote user="Ali Çevik"]

Merhaba Seçkin,

Administrative Tools ' u hangi GPO ile yasakladın acaba? Bende uzak masaüstü kullanıcıları için bu tür kısıtlamalar yapmıştım. Fakat Administrative Tools' u başlattan bir türlü kaldıramadım.

Teşekkürler.

[/quote]

Merhaba,  Bu tür kısıtlamaları yapmak için önce clasik başlat menüsü kullanmak gerekiyor. Bu şekilde yaparsan Administrators Tool Programlar bölümünde olduğu için sadece programlar menüsünü yasaklama yapman yeterli oluyor.

Remove pinned programs list from the Start Menu
Başlat menüsünden tutturulan programlar listesini kaldır

Remove frequent programs list from the Start Menu
Sık kullanılan programlar listesini Başlat menüsünden kaldır

Prevent changes to Taskbar and Start Menu Settings
Başlat menüsünden Tüm Programlar listesini kaldır

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/02/2013 17:29
Seckin SAVAS
(@SeckinSAVAS)
Üye

[quote user="Vasvi UYSAL"]

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa479087.aspx

sayfayı sonuna kadar incelerseniz tamda sizin ihtiyacınıza yönelik olduğunu göreceksiniz

iyi çalışmalar

[/quote]

Merhaba, kaynağın türkçe olanı varmıdır.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/02/2013 17:32
Ali Çevik
(@AliCevik)
Üye

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2013 16:44
Paylaş: