Terminal Server 200...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server 2008 Yazıcı Problemi  

  RSS
Gokhan UZMAN
(@GokhanUZMAN)
Üye

Şöyle bir problemim var. Terminalim Windows 2008 Server, Client Windows 7 ikiside 64 Bit. Clienttaki yazıcı driver ı Generic /text Only ve Advanced tabında "Print directly to the print" seçeneği seçili. Terminal e bağlandığımda terminaldeki bir programdan client taki yazıcıya çıktı gönderiyorum. Yalnız Terminalde yazıcının özelliklerine girdiğimde Advanced tabında "Spool print documents so program finishes ..." seçeneği seçili oluyor ve tüm seçenekler disable. Fikri olan varmıdır çıktıyı mutlaka "Print directly to the print" olarak göndermem lazım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 20/12/2011 17:54
Mesut ALADAĞ
(@mesutaladag)
Üye

Bağlı olan kullanıcınızın printer yönetim yetkisi yoksa bundan kaynaklanabilir. Bunu çözmek için öncelikle kullanıcınız terminal server'dan logoff olsun. Kullanıcıyı yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda Print Operators grubuna dahil edin. Sonrasında kullanıcı ile tekrar logon olun ve test edin.

Ayrıca Windows 2008 üzerinde http://support.microsoft.com/kb/959554/en-us   adresindeki hotfix'in yüklenmemesinden dolayı bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi biri ile çözüme ulaşamazsanız tekrar yazarsanız tekrar gözden geçiriyor olacağız.

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2011 21:38
Gokhan UZMAN
(@GokhanUZMAN)
Üye

Yok olmadı

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2011 12:11
Paylaş: