En son Uzak Masa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

En son Uzak Masaüstü bağlantısını kim yaptı nasıl görürüz  

RSS
 Anonim

Merhaba arkadaşlar benim bir konuda çok merak ettiğim bir husus var şimdi örneğin ben kendi makinama uzak masaüstü bağlantısı yaptım ve işletim sistemim Windows Server 2003 bundan sonra cıktım benden habersiz biri daha girmiş bunları kimin nezaman girdiğini gösteren bir bölüm varmıdır. Yanı makina kendinde uzakmasaüstü için bir log tutuyormudur. Eğer böyle bir imkan varsa bunu nasıl buluruz yada aktif ederiz eğer bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

İyi Çalışmalar Dilerim.

Alıntı
Gönderildi : 02/11/2010 20:43
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Windows Server a uzak masaüstü yapabilmesi için buna yetkisi olması gerekir. Yetkili olan kullanıcıları biliyormusunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 21:33
 Anonim

sorun yok yetkili benim ve bir arkadasım ama hangi makinadan bağlandığını ismini yada zamanını gorme ımkanım varmı bir tek bunu merak ediyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 21:39
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

event log içerisinde security kısmındaki log lardan bulursunuz id682 içinde var:

User Name: administrator

Domain: xxDC

Logon ID: (0x0,0x148026A3)

Session Name: RDP-Tcp#298

Client Name: MAILxxx

Client Address: 192.1.1.5

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 22:29
 Anonim

evet burdan görünüyor peki bunun dışında görülme ihtimali varmı acaba? başka bir yerden ayrıca birşey daha sormak istiyorum örneği n geldi sildi ve cıktı cıkarkende kaydedıyor birkereye mahsuz kaydetmesını kapatabılırmı yoksa durdurabılırmıyız benım bır kac dosyam sılınmıste bulamıyorum boyle seyler yapılabılıyormu merak edıyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 22:38
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Event ları silebilir ama sildiğine dair bir kayıt bırakır. Log ları başka bir yerde kayıt ederek sunucu üzerinde silse dahi kuracağınız log programında görebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 23:38
 Anonim

yanı log kaydetmesını iptal etme imkanı olabilirmi sunucu üzerinde etse nasıl anlarız yada tekrar nasıl aktif ederim bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 23:56
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Siz amacınızı tam olarak açıklarmısınız? Log tutsun, silmesinmi istiyorsunuz yoksa log tutmasını iptal edeyim istediğim zaman açayımmı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2010 00:23
 Anonim

yanı farzedelim ben girdim log tutsun ama bir baskası gırdıgınde onun tutmasını ıstemedıgımde napmam gerekır yada gırenı cıkanın loglarını hıc tutmasın iptal etmek istiyorum bunu nasıl yaparız acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2010 00:34
Paylaş: