Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Phone 8  

RSS
Batuhan Coşkun
(@BatuhanCoskun)
Üye

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Küçük bir sıkıntımı sizinle paylaşmak istiyorum. 

İlk olarak ben kendi bilgisayarımda Windows 7 kullanıyorum. Windows Phone 8 uygulaması geliştirmek adına, önce Vmware Workstation 9.0 ile sanal bir bilgisayar oluşturup işletim sistemi olarak Windows 8 Pro 64 bit yükledim. Bu sanal bilgisayara Visual Studio 2012 Ultimate ve Windows Phone 8 SDK'larını da yükledikten sonra artık herşeyin uygulama geliştirmek için hazır olduğunu düşünüyordum. Visual da yeni bir proje açıp Windows Phone 8 App seçtim. Denemek adına küçük bir "Hello World" uygulaması yazdım. Fakat run'a bastıktan sonra ilk olarak şöyle bir hata aldım. "You don't have permission to modify internal Hyper-V network adapter settings required to run the emulator". Bu ekranda Retry ve Close butonları var ve ben Retry butonuna basınca tekrar bir hata aldım. O da şu="The Windows Phone Emulator wasn't able to create the virtual machine" Generic failure. İnternette araştırdığıma göre bu hatayı birçok kişi almış ama çözüm yolları hepsinde farklı ve ben hepsini denememe rağmen bu problemi çözemedim. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 22/01/2013 13:16
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Burayı inceleyiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/05/2013 15:55
Paylaş: