Anasayfa » Forum

kurulu olan program...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kurulu olan programların yedegini almak  

RSS
ahmetdost
(@ahmetdost)
Üye

Arkadaslar herkese merhaba,

Çalıştığım tekstil firmasında çok detaylı network üzerinden çalışan ayarları ve kurumları bir okadar zor olan programlar var.

Bilgisayar formatlandığı zaman bu programlar gidecek ve tekrar kurulum için çok zaman ve uğraş gerekecek.

Şuan acronis vb gibi bir program ile yedek almıyorum çünkü bilgisayarın formatlanması lazım.

Acaba sadece kurulu olan programların yedeğini alan bir program varmıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 27/12/2011 12:40
 Anonim

Bu dediğin programa göre değişir.

bazı program ini dosyasında tutar ayarları 

bazısı registryde bazısıda kullnaıcı hesabınnın altına atar.

Ama zaten sorun bunun senin düşünüyor olman. Vereceksin bilgisayarcıya bu progrmlar da ayarlarıyla aktarılacak diye o yapacak. Yok yapamam derse zaten o adamdan bir şey bekleme.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2011 18:15
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Program elzem durum arz ediyor ise genelde bir çok programın yedeği alınmaz sadece gerekli db ler yedeklenerek kurulumdan sonra eski datalar ile çalışır hale getirilir. Bu tarz çok kritik makinalar var ise acronis ghost veya türevi programlarla imaj alınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2011 23:36
ahmetdost
(@ahmetdost)
Üye

bilgisayarcıyla alakası yok 🙂 bu işi yapan benim zaten fakat çok büyük boyutlarda model baskı yazıcıları falan var bunlar türlü türlü programlarla çalışır durumda ve bu programların kurulumunu sadece desteği veren firma yapmakta onlarada ulaşmak ölüm.enazından sağlam bir bilgisayardan program yardımıyla falan alabilirsem kurulu programları diğer bilgisayarlara yada formatlananlara aktarabiliriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 13:19
 Anonim

[quote user="ahmetdost"]

bilgisayarcıyla alakası yok 🙂 bu işi yapan benim zaten fakat çok büyük boyutlarda model baskı yazıcıları falan var bunlar türlü türlü programlarla çalışır durumda ve bu programların kurulumunu sadece desteği veren firma yapmakta onlarada ulaşmak ölüm.enazından sağlam bir bilgisayardan program yardımıyla falan alabilirsem kurulu programları diğer bilgisayarlara yada formatlananlara aktarabiliriz.

[/quote]

böyle bir şey henüz icat edilmedi.

Ama üzerine kurulum yaparak belli ölçüde iyileşme sağlanabilir belki.

diğer şekilde bahseettiğim gibi ayarların nerede saklandığını bilmen gerekli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2011 00:31
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Buna benzer bir problemim vardı.Gerber  v8 gibi modelistlik programı kullanıyordu.Bazı kullanıcılarda her makina kurulumunda her defasında bu programı kurmak ve ayarlamak zaman alan bi işti.Bende windows 7 üzerinde xp mode(sanal makina)uygulamasını kullanarak bu tarz programları oraya yüklüyodum.Yani kullanıcı makinasının içine sanal makina oluşturuyosunuz.Ve uygulamaları oraya yüklüyorsunuz.Cihaza format atacağım zaman sanal makinanın yedeğini alıp formattan sonra tekrar orjinal lokasyonuna atıyordum.Eğer isterseniz böyle bir yolda deneyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2011 01:05
Paylaş: