Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VmWare Workstation Remote/Shared Yedek Alma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,659 Görüntüleme
(@AhmetSAHiNAnkara)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Senaryo 

2 bilgisayarımız var ikisinde de VmWare Workstation kurulu durumda.

Birinci bilgisayarda sanal makineler çalışıyor ve uzaktak erişim paylaşım aktif.

İkinci bilgisayar da birinci bilgisayardaki paylaşılan sanal makinelere erişebiliyor.

Buraya kadar sorun yok. 

Yapmak istediğim işle ise şu şekilde.

İkinci bilgisayar üzerinden birinci bilgisayar üzerindeki sanal makinelerin yedeceğini almak.

İkinci bilgisayarı yedekleme bilgisayarı olarak kullanıyorum onun için böyle birşey yapmak istiyorum.

Paylaşılan sanal makinelerde export ovh seçeneği pasif oluyor management clone seçeneğide yine pasif durumda kalıyor.

----------

Yaptığım araştırmada bir çözüm göremedim belki yanlış bir araştırma yaptım bu konuyla ilgili.

Belkide worksation bu işlem için uygun platform değildir bundan da emin değilim.

Alternatif çözümlerde olabilir.

Gönderildi : 26/04/2017 20:38

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Acronis ile yedekleme almayı deneyebilirsiniz belki.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 29/04/2017 19:44

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

VmWare Workstation kurulu makinede vm diskleri bir klasör içerisinde tutulur. Veeam ücretsiz sürümü ile bu klasörleri farklı bir sunucuya yedekleyebilirsiniz. 

https://www.veeam.com/tr/virtual-machine-backup-solution-free.html

Eğer yazılım kullanmak istemiyorsanız zamanlanmış görev oluşturarak yapabilirsiniz. Bu klasörleri paylaşımdaki bir host üzerine kopyalamak için hazırlayacağınız batch dosyası ile her akşam saat 10 da kopyalama işlemi yapabilirsiniz. Ancak veeam kullanmak yönetim açısından tercih sebebidir. Sisteminiz genişledikçe Sunucu alıp ESXi kurar veeam ücretli sürümüne geçerek daha profesyonel bir yapı oluşturabilirsiniz. 

Saygılarımla,

Gönderildi : 29/04/2017 21:29

Paylaş: