Forum

reportin services z...

Bildirimler
Hepsini Temizle

reportin services zamanlama ve mail gönderme ayarları

26 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,434 Görüntüleme
(@ibrahimhalil)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

reporting services kurulumunu gerçekleştirdim. Ayarlarını bu site üzerinden yaptım. Fakat http://localhost/reports sayfasına girdiğimde üst tarafta yer alan contents ve properties sekmeleri görünmüyor. Neden olabilir? Reporting services i ilk defa kullanıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

Gönderildi : 02/03/2014 00:59

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar yetki sorunu gibi duruyor. İnternet Explorer rı run as administrator olarak açıp denermisiniz ?

Ayrıca bu kullanıcıya yetki vermeniz gerekli.  

Gönderildi : 03/03/2014 13:23

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

üst tarafta o dediğiniz 4 tane menü çıkıyor. Content ve diğer sekme çıkmıyor  

Gönderildi : 03/03/2014 13:32

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

NewFolder - New Data Source - Upload File ...  bu satırın üzerinde sarı ve mavi renklerde contents ve properties  sekmeleri var onlar çıkmıyor.

Gönderildi : 03/03/2014 18:10

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tam olarak yapmak istediğim elimde raporlarım var ben bunları hergün veya her hafta otomatik aldırıp mail göndermek istiyorum bu ayarları nereden yapacağım

Gönderildi : 03/03/2014 18:13

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dosyaların formatı .rdl o dediğiniz oklara tıklıyorum bişey çıkmıyor

Gönderildi : 03/03/2014 19:23

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi yaptım raporun sağındaki ok a tıklıyorum hiçbirşey çıkmıyor

Gönderildi : 03/03/2014 19:39

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Browser versiyonu ie10 ve ie11 olan makinalarda denedim. Yönetici olarak çalıştırdım geçmişi sildim sıfırladım hala çalışmıyor

Gönderildi : 03/03/2014 20:08

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

IIS de neyi kontrol edeceğim. Orada dikkat etmem gereken nedir?

Gönderildi : 03/03/2014 21:18

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

IIS ayarlarını nasıl konfigüre edeceğim

Gönderildi : 04/03/2014 20:32

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

SQL SP2 güncellemesi yaptım sorunu çözdüm teşekkürler

Gönderildi : 08/03/2014 15:58

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

şimdi de raporun sağındaki ok a tıkladığım zaman subscripts e basıyorum

Subscriptions cannot be created because the credentials used to run the report
are not stored, or if a linked report, the link is no longer valid.

hatası alıyorum

Gönderildi : 10/03/2014 14:39

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sayenizde bütün sorunları halletim tşkler. sanırsam son bir sorunum kaldı. mail zamanlamasını yapıyorum maili göndermiyor. Sunucu gönderenin adresini reddetti diye bi hata veriyor.

Gönderildi : 11/03/2014 17:33

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selam bu sunucunun mail sunucu üzerinde relay hakkı varmıdır ?

Gönderildi : 11/03/2014 17:36

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

relay hakkı hakkında hiçbir bilgim yok. nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Gönderildi : 11/03/2014 17:41

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

gönderdiğiniz linkleri inceledim çok fazla bişey anladığım söylenemez. Raporlar alıp o raporları müşterilere ve şirket çalışanlarına göndereceğim.

host hizmetini natro dan alıyoruz

Gönderildi : 11/03/2014 18:16

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu reportserver.config dosyasını ben yeniden metin belgesi açıp oluşturup belirli bir klasöremi kopyalayacağım. yoksa pc de var onun üzerindemi değişiklik yapacağım

Gönderildi : 11/03/2014 18:47

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yaptığım dosyayı nereye kaydedeceğim

Gönderildi : 11/03/2014 19:19

(@ibrahimhalil)
Trusted Member
Konu başlatıcı

o verdiğiniz yoldaki dosyayı buldum mein belgesinde açtım

<RSEmailDPConfiguration> <SMTPServer> MySMTPServer.Adventure-Works.com </ SMTPServer> <SMTPServerPort> </ SMTPServerPort> <SMTPAccountName> </ SMTPAccountName> <SMTPConnectionTimeout> </ SMTPConnectionTimeout> <SMTPServerPickupDirectory> </ SMTPServerPickupDirectory> <SMTPUseSSL> </ SMTPUseSSL> <SendUsing> 2 </ SendUsing> <SMTPAuthenticate> </ SMTPAuthenticate> <from> [email protected] </ Nereden> <EmbeddedRenderFormats> <RenderingExtension> MHTML </ RenderingExtension> </ EmbeddedRenderFormats> <PrivilegedUserRenderFormats> </ PrivilegedUserRenderFormats> <ExcludedRenderFormats> <RenderingExtension> HTMLOWC </ RenderingExtension> <RenderingExtension> NULL </ RenderingExtension> </ ExcludedRenderFormats> <SendEmailToUserAlias> Doğru </ SendEmailToUserAlias> <DefaultHostName> </ DefaultHostName> <PermittedHosts> <HostName> Macera-Works.com </ HostName> <HostName> Hotmail.com </ HostName> </ PermittedHosts> </ RSEmailDPConfiguration>

bu kodu

<RSEmailDPConfiguration> <SMTPServer> mail.parlaroto.com </ SMTPServer> <SMTPServerPort> </ SMTPServerPort> <SMTPAccountName> </ SMTPAccountName> <SMTPConnectionTimeout> </ SMTPConnectionTimeout> <SMTPServerPickupDirectory> </ SMTPServerPickupDirectory> <SMTPUseSSL> </ SMTPUseSSL> <SendUsing> 2 </ SendUsing> <SMTPAuthenticate> </ SMTPAuthenticate> <from> [email protected] </ Nereden> <EmbeddedRenderFormats> <RenderingExtension> MHTML </ RenderingExtension> </ EmbeddedRenderFormats> <PrivilegedUserRenderFormats> </ PrivilegedUserRenderFormats> <ExcludedRenderFormats> <RenderingExtension> HTMLOWC </ RenderingExtension> <RenderingExtension> NULL </ RenderingExtension> </ ExcludedRenderFormats> <SendEmailToUserAlias> True</ SendEmailToUserAlias> <DefaultHostName> </ DefaultHostName> <PermittedHosts> <HostName> parlaroto.com </ HostName> <HostName> Hotmail.com </ HostName> </ PermittedHosts> </ RSEmailDPConfiguration>

olarak değiştirdim aynı hatayı tekrar aldım kodda mı yanlışlık var acab

Gönderildi : 12/03/2014 17:19

Sayfa 1 / 2
Paylaş: