sql view sonuç...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

sql view sonuç maili  

  RSS
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Bir trigger yazarak veya bir SSIS (sql server integration service) paketi hazırlayarak mail gönderilebilir. Triggerin içinde sp_send_dbmail stored prosüdürünü kullanarak mail gönderilebilir. Ssis pakette de e-mail send by ssis package seçeneği eklenerek gönderilebilir.

sp_send_dbmail stored prosüdürünü kullanmadan önce de Management ın altındaki, Database Mail i yapılandırıp buradaki profil adını prosedürde kullanmak gerekiyor.

Bunlar çok kapsamlı konular tabi ki, çok detayları da var, size fikir vermesi açısından yazdım.

Size tavsiyem; view in sonucu sanırım bir rapor veya veriler olsun farketmez. Bunu Sql Reporting Service kurup, burada oluşturduğunuz raporları mail olarak gönderebiliryorsunuz. Çok güzel sonuçlar alınabiliyor.  Web arayüzünde çalışıyor. Reporting Service'i araştırıp kursanız, tüm raporlamalarınızda size çok faydası olacaktır.

Alıntı
Gönderildi : 05/01/2014 04:05
Çağlar ÖZENÇ
(@CaglarOZENC)
Üye

Merhaba,

 

Merakımdan soruyorum lütfen yanlış anlamayın. View'den dönen cevap neden önemli olabilir ? yada Ne tarz bir view'in çıktısı sizler için önem gösteriyor ?

Çünkü view'ler birden fazla tablonun tek tablo gibi sorgulanmasını sağlayan bir nesnedir. Buradan verilen değerlere göre 10 kayıtta dönebilir 100 kayıtta dönebilir çünkü.

Mail göndermek yerine Yavuz Bey'in de belirtiği gibi Reporting Services ile göstermek daha güzel bir cevap olabilir. Yada View içeriği hakkında detay verecek olursanız daha net yardımcı olmaya çalışabiliriz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2014 15:10
ibrahimcetin
(@ibrahimcetin)
Üye

View ile ilgili raporlama mümkün ama belirli saatler de alınan raporlar önemli. Örnek vermek gerekirse alışveriş merkezleriniz olsun. Belirli saatlerdeki şubelerinizin cirosu önemlidir. Herzaman da bilgisayar karşısında olunmadığı için bunları bu şekilde çözüme kavuşturmak istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2014 18:40
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

İbrahim bey, bu isteklerinizi reporting services ile çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz raporları, ister web arayüzünden, isterseniz de subscription seçeneği ile, istediğiniz kişilere, istediğiniz tarihte mail olarak gönderebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2014 21:20
Çağlar ÖZENÇ
(@CaglarOZENC)
Üye

İbrahim Bey, 

Bu konuda Server'a IIS kurulumu yaparak Web Ciro kurabilirsiniz. Yani bu ne demek oluyor ? 

Ufak bir web uygulaması ile istediğiniz rapor sonucunu web sayfasında gösterebilir ve bu sayfaya da cep telefonu dahil birçok yerden erişim sağlayabilirsiniz. 

Bu konuda kullanmakta olduğunuz ERP çözümü var ise kesinlikle bir uygulamaları vardır yoksa ve yaptırmak isterseniz iletişime geçerseniz web üzerinden raporlama hizmeti sunabiliriz isterseniz de dediğim gibi IIS kurulu yaparak kendinizde hazırlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2014 10:28
Paylaş: