Anasayfa » Forum

Kariyerim için tecr...

[Çözüldü] Kariyerim için tecrübelerinize ihtiyacım var  

RSS
Emre Sayar
(@yusuf42454)
Üye

Merhaba konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Ben internet ve ağ teknolojileri bölümünden mezun olacağım stajımı yaptığım zaman.

Kariyerim için bir yandan da uzaktan 2. üniversite düşünüyorum. AÖF de İSG ve adalet bölümü var en uygun. Bir önlisans daha okumalı mıyım sizce?

Yoksa yine AÖF de seneye dgs ile iktisat veya işletme gibi bölüm seçerek lisansa yükseltme yapabiliyorum. Bunun için 1 sene kaybım olacak. Çünkü önlisans tercih edersem bu eylülde başlayabiliyorum.

Sizce 2. önlisansım mı olmalı yoksa lisansa mı yükseltmeliyim bana faydası açısından. Ayrıca yine 1 sene bekleyerek dgs ile ahmet yesevi üniversitesinde uzaktan eğitim pc müh de okuyabilirim. 

Amacım IT sektöründe kendimi geliştirmek. MCSE, MCSA gibi sertifikaları da almayı düşünüyorum. Bana ne tavsiye edersiniz? (IT sektörünün zorluğunu az çok biliyorum bu arada)

Seneye pc mühendisliğine gir veya MCSE, MCSA sertifikalarını al bir işe gir kendini geliştir bir yandan da AÖF de adalet vs oku gibi. Yine bilgi işlemci olmak yerine şu alana yönel kendini geliştir diyebileceğiniz bir alan da var mı? Örneğin SAP uzmanlığı gibi.

Bir de 2 ay sonra staj yapmam gerekiyor staj için üniversitede, fabrikada veya özel bir hastanede yapabiliyorum. Bir üniversite de mi staj yapsam daha iyi olur yoksa bir fabrikada IT bölümünde mi hastanede mi?  Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 20/08/2019 15:09
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Herkesin geleceğini genelde maddi koşullar, aile yapısı, bulunduğu ortam ve şansı tayin eder.
Ancak diploma sonrası örgün olmayan öğretimle birlikte sanırım biraz çalışma sevdası var.
Bence imkanınız var ve dersler ile aranız iyi ise örgün olarak 4 yıllık bir bölümden mezun olmanız ilerleyen yıllarda daha yararlı olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2019 08:10
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol