BT Müdürü Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] BT Müdürü Hakkında  

RSS
Mehmet DOGAN
(@mehmetdogan)
Üye

Merhaba,

Bilgi Teknolojileri Müdürü kimdir?

Firmalarda Sistem ve ERP iki ayrı alan, günün sonunda Birim müdürü atanacağı zaman bu genelde ERP yöneticisi oluyor.

Genel anlamda firmalarda bu senaryo hep aynı mı merak ettim ?

Alıntı
Gönderildi : 06/01/2020 10:34
Cahit YOLACAN
(@cahityolacan)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba 🙂 

Ben bunu kendi düşüncem olarak söyleyeyim.
ERP yada Rapor yazan yapan kişi iş analisti diyelim, yöneticilere elle utulabilir gözle görülebilir  yani ekran yada çıktı olarak rapor sunabildikleri için sistem tarafındaki arkadaşlara göre;  ve yönetici tarafından sürekli göze önünüde görüldükleri ve rapor isteklerini yaptıkları için  için tercih sebebi oluyor.
Sistemciler genelde arka planda ve teknik konuşmayı seven kişiler oluyor ama yöneticilere göre çok teknik detayla uğraşan kişi, o yüzden hep görmezden gelinen taraf oluyor, bence bu durumda ortaya hep ERP tarafından birileri atanır bilgi işlem yöneticiliğine durumunu çıkarıyor. Doğru karar mı değil mi bilemem ama bu benim tesbitim. Unutmadan birde ERP ciler yönetimle sürekli haşır neşirler ya biraz daha sistemcilere göre prezentabl oluyorlar. Sistemci kot pantol saç sakal birbirine karışmış vb gibi. 🙂 

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2020 00:52
Mehmet DOGAN
(@mehmetdogan)
Üye

@cahityolacan

Güzel 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2020 11:22
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Kurumsal firmalarda genellikle bilgi işlem bölümleri ikiye ayrılıyor donanım (sistem) ve yazılım olarak ancak bu yapıda olmayan firmalarda ERP tarafına hakim olan genellikle bir adım öne çıkıyor bir hocamızın dediği gibi ERP bilen düdüğü çalar 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2020 14:24
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

@erdemyaglikara

🙂 Erdem bey. Hakem düdüğü adil kullanmazsa ne olacak?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2020 15:27
Paylaş: