Bildirimler
Hepsini Temizle

Çözümparktakilerin mesleği  

Sayfa 2 / 2
  RSS
onur çelikdemir
(@onurcelikdemir)
Üye

SN. Korhan Köseoğlu

Bizim burası küçük bir yer olduğu için staj yeri bulamıyoruz, üniversite yıllarında kendimizi ispatlamaya çalışırz

Bu da bize dezavantaj

Şimdilik kendi imkan dahilinde gelişmeye çalışıyorum [:D]

Kolay gelsin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 00:55
Yaşar YILMAZER
(@yasaryilmazer)
Üye

Yönetim bilgi sistemi dersi çalışırken, bilgi işlem ile diğer örgütler arası çalışanları ayırt eden özellikler: bilgisayarcıların kendi dilinde karşı tarafın anlayamayacağı şekilde konuşması ve maaş farkı. ne garip maaş farkı diye birşey görmedim bende 🙂

Bende bilgi işlem uzmanıyım bana da şirkette bizim bilgisayarcı yaşar derler. bende kücükken anadili gibi ingilizce falan diye düşünürdüm ama öyle değil tabiki. herşey kendini geliştirerek arkadaşın da dediği gibi gördüğün zamn anlıyorsun ama yazmaya gelince yada en zoru konuşmaya gelince zor oluyor. onun için bir ukraynaya gidip gelmek gerekir artık gelinirmi bilmem. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 05:12
Ahmet YÜKSEL
(@AhmetYUKSEL)
Üye

Bizede kurumda siz ne iş yaparsınız derler. Taki pc lerinde bir prosblem oluştuğunda yada hatlar kesildiğinde anlarlar ama bu anlama çok kısa sürer sonra yine aynı siz ne iş yaparsınız.)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 11:20
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

[quote user="onur çelikdemir"]

SN. Korhan Köseoğlu

Bizim burası küçük bir yer olduğu için staj yeri bulamıyoruz, üniversite yıllarında kendimizi ispatlamaya çalışırz

Bu da bize dezavantaj

Şimdilik kendi imkan dahilinde gelişmeye çalışıyorum [:D]

Kolay gelsin 

[/quote]

Onur merhaba...

inan üniversitede it sektörüne dahil pek bi elde edici bilgiler öğrenemessin gene aynı şekilde kendini kendin kasarak bir yere gelebilirsin. şu anda Uzaktan Öğretim Sistemi İle Sakarya Üni. de Bilgisayar Programcılığı okuyorum. inan hocalar dalga geçermiş gibi ders anlatımı veriyorlar bişi anlamıyorsun. eğer gerçekten bişiylerin üzerine gitmek istiyorsan bu sektörde dolu dolu yaşaman sağa sola koşturman hiç bir fırsatı kaçırmaman gerek. unutma bu mesleği anca ve anca live şekilde yaşayarak öğrenebilirsin [;)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 12:28
ilkeracikgoz
(@ilkeracikgoz)
Üye

[quote user="Ahmet YÜKSEL"]Bizede kurumda siz ne iş yaparsınız derler. Taki pc lerinde bir prosblem oluştuğunda yada hatlar kesildiğinde anlarlar ama bu anlama çok kısa sürer sonra yine aynı siz ne iş yaparsınız.)))[/quote]

:o)

para harcarız... bütçe düşmanıyız...

unvana gerek yok "sorumlu" olsak ta yeter...

neden zam isteyelim ki işimiz olduğuna şükredelim... vs vs vs...

Yabancı dil üzerine : Biz bu işe giriştiğimizde Türkçe kaynak bulmak imkansız gibiydi... şimdi ÇözümPark var ... :o)

Bence uzmanlaşmak için teknik ingilizce yeterli ama kariyer istersen, Eğitim Şart :o)

Saygılar,

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 18:32
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

[quote user="ilkeracikgoz"]

[quote user="Ahmet YÜKSEL"]Bizede kurumda siz ne iş yaparsınız derler. Taki pc lerinde bir prosblem oluştuğunda yada hatlar kesildiğinde anlarlar ama bu anlama çok kısa sürer sonra yine aynı siz ne iş yaparsınız.)))[/quote]

:o)

para harcarız... bütçe düşmanıyız...

unvana gerek yok "sorumlu" olsak ta yeter...

neden zam isteyelim ki işimiz olduğuna şükredelim... vs vs vs...

Yabancı dil üzerine : Biz bu işe giriştiğimizde Türkçe kaynak bulmak imkansız gibiydi... şimdi ÇözümPark var ... :o)

Bence uzmanlaşmak için teknik ingilizce yeterli ama kariyer istersen, Eğitim Şart :o)

Saygılar,

[/quote]

çok haklısın. bununla da kalmayız şirketin batmasına sebep oluruz. muhtasar yükünde bulunuruz. bütün gün otururuz... [:D] 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2008 23:49
Sayfa 2 / 2
Paylaş: