ASKERLİK DURUMU!!!

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASKERLİK DURUMU!!!  

RSS
Mustafa SANATSEVER
(@MustafaSANATSEVER)
Üye

Merhabalar ;

Ben 2 yıllık bilgisayar teknolojileri ve programclıgı mezunuyum.Sistem ve Network eğitimi aldım ve mcsa sertfıka sahıbıyım.Suan bostayım çalışmıyorum.Yılbaşından beri iş arıyorum ve bulamadım.Bunun farklı sebeplerı var .Ama en önemlisi askerlık tabıkıde.Toplam iş tecrubem 1 sene.

Fıkırlerınızı almak ıstedıgım konu içinde bulundugumuz sektor cok hızlı gelısen ve kendını yenıleyen bır yapıya sahıp.Askerden önce iş bulmak engel ,askerlık bıtınce tecrubede yoksa gene cok zorlanıyorsunuz.Bızım sektorde askerlıgın ne zaman yapılamsını ,karıyer yolunun nasıl cızılmesını önerırsınız ?Gercı herkezın durum ve pozısyonu farklıdır ama genel olarak fıkırlerınızı merak edıyorum.

Cunku kafam baya karısık iş bulamadıgım için ve askere gıtmeyı dusunuyorum  ama ya acaba gelıncede tecrube konusunda sıkıntı olursa dıye dusunuyorum.Arada kaldım yanı :))

Tesekkurler...

Alıntı
Gönderildi : 28/03/2008 13:11
Engin YALÇINKAYA
(@EnginYALCINKAYA)
Üye

işverenlerin çoğunluğu askerliği bir engel olarak gördüklerinden askerlik görevini tamamlamış elemanları tercih ediyorlar...Sonuçta tecrübe sorunu askerden önce de sonra da karşına çıkacak..Bence askerlik görevini biran önce tamamla ve hayata atıl...Sektöre bir şekilde bir yerden başladığın zaman gerisi gelir...Yolun açık olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 13:19
Ertan KURUN
(@ErtanKURUN)
Üye

Merhaba;

Öncelikle herşeyin hayırlısı olsun dediğin gibi bulunduğumuz sektör rüekli güncellenen bie yapıya sahip kariyer edinmek tecrübe kazanmak için zamana ihtiyaç var bana kalırsa önce askerlik sonrasında kısmet bir yerlerden başlarsın ve kendine bir rota belirlersin askerdede zamanın oldukça sitede bulunursan en azından kopmamış olursun.. askere sonra giderim dersen inan yaşıtlarınla gitmediğin için çok sıkıntılar yaşarsın sana şimdiden hayırlı teskereler 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 13:24
Engin YALÇINKAYA
(@EnginYALCINKAYA)
Üye

Ertan Bey'e katılıyorum...Ben de askere bir hayli geç gittim..Gerçi aman aman bir sıkıntı yaşamadım ve 500-600 pc lik bir network ün  bilgi işlem sorumlusuydum..Rahat ettim diyebilirim ama yine de yaşıtlarımla askerlik yapmayı isterdim.Ertan bey'in dediği gibi bir an önce askerliğini tamamla..Ayrıca birliğine katıldığında bilgisayar konusunda bilgili olduğunu açıkça anlat..Umarım benim bilgi işlem bölümünde görev yaparsın ve çok şey öğrenirsin...Çünkü TSK gerçekten muazzam bir network e sahip...

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 14:16
Metin BABACAN
(@MetinBABACAN)
Üye

Öncelikle Mustafa Bey Merhaba,

Bende şuanda vatani görevimi yapmaktayım ankarada.tam yaşımda geldim.Ve inan bana askerlik iş ve hariyer hayatında çok büyük bir engel.Ben şuanda Genelkurmayda bilgi işlem sorumlusu olarak görevimi yapıyorum.ve 46 günüm kaldı artık yawaş yawaş düşünceler başladı.Siville ilgili inşallah Allah sanada böyle biyer nasip eder ve sivldeki mesleğiini yaparsın ordada.

Ama ben derim ki Bir an evel ASkerliğini bitir..Şimdiden Hayırlı Teskereler.  

ŞaFaK:46 🙂         

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 15:10
Mustafa SANATSEVER
(@MustafaSANATSEVER)
Üye

Tekrar Merhaba;

Görüşleriniz ve tavsıyelrınız için hepınıze cok tesekkur edıyorum.Benım 2010 subata kadar tecılım vardı ama ben bu sabah bozdurdum ve ankaraya mayısta bu önumuzdekı ılk tertıp gıtmek ıcın dılekce verdım ,kabul ederlerse ınsallah mayısta gıdıcem.İnşallah bende sızler gıbı bılgı işlemde görev alabılırım askerde.Artık bıtınce bır sekıld ebır yerden baslıcam 🙂

Herkeze iyi çalışlmalar

Tesekkurler

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 16:01
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

ünv de bitirmişsin tecil hakkın yok gibi. biran önce hiç düşünmeden askere gidip gel derim. askerliği bitirdiğinde sektöre 1-0 önde başlarsın. hiç olmazsa bu sorunun kalmaz. normal bir teknik serviste tecrübe kazanıp profesyonel yerlere geçersin. kimse başarı merdivenlerini koşarak çıkamaz. kademe kademe sabır işidir bu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 16:02
Mustafa SANATSEVER
(@MustafaSANATSEVER)
Üye

Merhaba Bugra abı;

Benım 2010 kadar tecılım vardı.Acık öğretıme kayıtlıyım suan işletme hazırlık sınıfı gecersem 3 ten devam edıcem.Ama iş bulamadım için 15 ayı göze aldım askerlıgı aradan cıkarmak ıcın:) arık kısmet hersey .Dedıklerıne katılıyorum gelınce 1 0 onde baslıcam

tesekkurler

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2008 18:49
Paylaş: