Anasayfa » Forum

Sistem yönetic...

Sistem yöneticiliğine nereden başlanmalı?  

RSS
Mert OZSOY
(@MertOZSOY)
Yeni Üye

Merhaba, 24 yaşında geçimini ağırlıklı olarak yazılım yazarak sağlayan biriyim. Klasik olarak web ve masaüstü yazılımlar yazarak destek vererek ilerledim fakat alanımı değiştirip her zaman iligli duyduğum ağlar ve sistem yöneticiliğine geçmek istiyorum. Temel düzeyde ağ bilgim var fakat ben sistem yöneticiliğinde nasıl uzmanlaşabilirim bunu merak ediyorum. Bulunduğum il/ilçe küçük bir şehir olması sebebiyle buradaki firmalardki sistem yöneticilerine düşen yük de belli esasında, çok büyük bir trafik ve işlem dönmediği için kendimi bu konuda şanslı hissediyorum.

Değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum her biri için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 29/01/2019 18:58
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Yeni Üye

Forumda bu konularda çokça konuşuldu referans başlıklar zaten var. Int.de de birçok makale mevcut. Çok geniş şeyler soruyorsun. 🙂 Benim tavsiyem bu ülke için yanlış yaparsın 🙂 bir heves uğruna pişman olacağın şeyler yapma. 0'dan bir alan yerine yazılımda kendini geliştirmen daha iyi olur. Artı web. vs lokal kalma sorunların olmaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2019 23:00
Ali UYSAL
(@aliuysal)
Yeni Üye Forum Yöneticisi

İbrahim hocam çok doğru anlatmış, sistem yönetimleri artık otonomlaşıyor yazılım sektörü katlanarak büyüyor. Sistem yöneticileri bu otomatikleşme nedeniyle azalma trendine girmişken gelişen sektörü bırakıp bu sektöre girmen benim düşünceme göre hatalı, tabi kararı kendin vereceksin 🙂

Dijital dönüşüm başlıyor...

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2019 13:43
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol